(6 puslapiai)
Literatūros apžvalga. Temperamentas ir jo tipai. Žmogaus temperamento įtaka ligų gydymui. Hansas Aizenkas ir jo teorijos. H. Aizenko temperamento tyrimas. Darbo tikslas. Metodika. Rezultatų interpretacija. Išvados. Skaityti daugiau(80 darbai)
(6 puslapiai)
Literatūros apžvalga. Temperamentas ir jo tipai. Žmogaus temperamento įtaka ligų gydymui. Hansas Aizenkas ir jo teorijos. H. Aizenko temperamento tyrimas. Darbo tikslas. Metodika. Rezultatų interpretacija. Išvados. Skaityti daugiau(3 puslapiai)
Apibūdinti alaus vartotojų psichografiniai kriterijai ir išskirtos segmentų grupės. Skaityti daugiau(11 puslapių)
Asmenybė ir sportas. Sporto psichologija. Sportininko pasitikėjimas savimi. Sportininko nepasitikėjimas savimi. Per didelis sportininko pasitikėjimas savimi. Motyvacija, motyvas, motyvavimas. Sportinės veiklos motyvacijos teorijos. Vidinė ir išorinė motyvacija. Kodėl yra svarbu pakankamas fizinis aktyvumas? Kaip paskatinti mokinius būti fiziškai aktyvesnius? Įvadui. Skaityti daugiau(7 puslapiai)
Įvadas. Darbo tikslas. Išsiaiškinti kai kuriuos savo asmenybės bruožus, turinčius įtakos bendravimui ir karjerai naudojant Aizenko asmenybės klausimyną. H. Aizenkas ir jo teorijos. Keturi pagrindiniai temperamento tipai. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Ekstraversijos, intraversijos ir emocinio stabilumo ryšys su temperamento tipais. (pagal Aizenką). Asmenybės bruožų įtaka bendravimui ir karjerai. Išvados. Skaityti daugiau(8 puslapiai)
Įžanga. Teorijos analizė. Trumpa H. Aizenko biografija. Temperamento sąvoka. Temperamentas pagal H. Aizenką. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Išvados. Skaityti daugiau(12 puslapių)
Įvadas. Laisvė – determinizmas. Racionalumas – iracionalumas. Holizmas – elementalizmas. Konstitucionalizmas – invaironmentalizmas. Kintamumas – pastovumas. Subjektyvumas – objektyvumas. Proaktyvumas – reaktyvumas. Homeostazė - Heterostazė. Pažinumas - Nepažinumas. Išvada. Skaityti daugiau(11 puslapių)
A. Adler "Žmogaus pažinimas" ir Carl R. Rogers "Apie tapimą asmeniu; psichoterapeuto požiūris į psichoterapiją" knygų palyginimas pagal devynis kriterijus. Įvadas. Laisvė – Determinizmas. Racionalumas – Iracionalumas. Holizmas – Elementalizmas. Konstitucionalizmas – Invaironmentalizmas. Kintamumas – Pastovumas. Subjektyvumas – Objektyvumas. Proaktyvumas – Reaktyvumas. Homeostazė – Heterostazė. Pažinumas –Nepažinumas. Atsakymai į klausimus. Skaityti daugiau(11 puslapių)
Įvadas. Kuo žmonės skiriasi vieni nuo kitų? Alfred Adler "Žmogaus pažinimas". Gordon W. Allport "Tapsmas". Koks žmogus yra gerai adaptavęs (sveika, ideali asmenybė)? Kaip kultūra veikia žmogaus elgesį? Kaip žmogaus elgesį veikia jo mintis? Kaip žmogaus elgesį veikia nesąmoningi procesai? Kaip biologiniai veiksniai veikia žmogaus elgesį? Kaip reikia auklėti vaikus, kad jie taptų sveikomis asmenybėmis? Ar vaikystė determinuoja suaugusiojo asmenybę? (ar keičiasi suaugusiųjų asmenybė?) Kas lemia asmenybės patologiją? Kokie yra 3 pagrindiniai psichoterapijos principai? Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Įvadas. Asmenybės sutrikimų klasifikacija. Paranoidinė asmenybė. Šizoidinė asmenybė. Antisociali asmenybė. Emociškai nestabili asmenybė. Histriorinė (isterinė) asmenybė. Anankastinė asmenybė. Nerimastinga (vengianti) asmenybė. Priklausoma asmenybė. Išvados. Skaityti daugiau(7 puslapiai)
Įvadas. Psichodinaminė kryptis. Bruožų teorija. Bihevioristinė (elgesio). Humanistinė. Kognityvinės (pažinimo). Egzistencinė. Psichinės gynybos būdai. Išvados. Skaityti daugiau(14 puslapių)
Šiame darbe analizuosiu Aaron T. Beck asmenybės teoriją, remdamasi knyga "Kognityvinė terapija ir emociniai sutrikimai". Kuo žmonės skiriasi vienas nuo kito? Koks žmogus yra gerai adaptavęsis (sveika, ideali asmenybė)? Kaip kultūra veikia žmogaus elgesį? Kaip žmogaus elgesį veikia jo mintys? Kaip žmogaus elgesį veikia nesąmoningi procesai? Kaip biologiniai veiksniai veikia žmogaus elgesį? Kaip reikia auklėti vaikus, kad jie taptų sveikomis asmenybėmis? Ar vaikystė determinuoja suaugusiojo asmenybę? Ar keičiasi suaugusiojo asmenybė? Kas lemia asmenybės patologiją? Kokie yra trys pagrindiniai psichoterapijos principai? Aprašykite jūsų gyvenime pagrindinį archetipinį vaizdinį ar temą. Kad įvardintumėte svarbius jums archetipus, pagalvokite apie literatūros ar kino temas, kurios jums patrauklios, daro didelį įspūdį. Kaip šie archetipai veikia jus ar jūsų aplinką? Pateikite pavyzdžių, kaip jie aktualūs dabartiniame jūsų gyvenime. Meilės poreikis. Kokį vaidmenį dabartiniame jūsų gyvenime atlieka meilė? Ar mylite aplinkinius taip, kaip jums to norisi? Ar tenkina jus tai, kaip jie myli jus? Ką žinote apie meilę šeimoje, kurioje užaugote? Kaip reiškiate savo meilę aplinkiniams? Kaip parodote aplinkiniams, kad jums reikia jų meilės, rūpesčio ir dėmesio? Išvardinkite priežastis, dėl kurių bijote mylėti? Kokie barjerai jumyse neleidžia aplinkiniams jūsų mylėti arba jums visiškai priimti aplinkinių meilės? Išvardinkite keletą savo savybių, kurios, jūsų manymu, yra vertos meilės? Kokiu būdu galėtumėte tapti labiau vertu meilės žmogumi? Ar kada nors pagalvojote. Jeigu nepateisinsiu lūkesčių, kuriuos sieja su manim, manęs nemylės. Nieko nemylėsiu, nes bijau būti atstumta. Nesu vertas meilės. Elgesio stebėjimas. Prasmės paieška. Centrinės dispozicijos. Skaityti daugiau(4 puslapiai)
Asmenybė. Z. Froidas. Id, ego, superego. K. G. Jungas. Individualiosios asmenybės teorija. A. Adleris. E. Eriksonas. Asmenybės nuolatinio keitimosi gyvenime teorija. B. F. Skineris. A. Bandura. A. Maslou. K. Rodžersas. G. Olportas. Skaityti daugiau(7 puslapiai)
Įvadas. Stebėjimų tikslas: aptarti dviejų skirtingų savaitės dienų: darbo ir savaitgalio, rekreacinę veiklą. Teorinė rekreacinės veiklos samprata, formų įvairovė ir reikšmė. Rekreacija – žmogaus fizinių ir dvasinių jėgų atgavimo procesas. Asmeninės rekreacinės veiklos suvestinės, analizė ir apibendrinimas. Išvados. Priedai (2). Darbo dienos veiklos fotografija. Savaitgalio dienos veiklos fotografija. Skaityti daugiau(5 puslapiai)
Ligonių priežiūra sergant psichiatrinėmis ligomis. Depresija kaip reakcija. Elgesys su depresija sergančiu ligoniu. Psichoterapeuto patarimai. Gydyti namuose ar klinikoje? Depresijos pratarmė. Skaityti daugiau(3 puslapiai)
Įvadas. Asmenybės esmė. Bruožų krypties asmenybės teorijos. Išvados. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Įvadas. Metodika. Tiriamasis. Testo rezultatai. Testo rezultatų aptarimas. Grafikai. Skaityti daugiau(8 puslapiai)
Literatūros apžvalga. Charakterio tyrimas. Metodika. Tiriamasis. Testo rezultatai. Testo rezultatų aptarimas. Išvados. Skaityti daugiau(12 puslapių)
Įvadas. Sąvokos samprata. Charakterio bruožai. Charakterio ydos. Veiksniai lemiantys charakterį. Charakterio nukrypimų tipai. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Įvadas. Dėstymas. Paplitimas. Priežastys. Požymiai ir simptomai. Pasekmės visuomenėje. Gydymas ir jo efektyvumas. Išvados. Skaityti daugiau(14 puslapių)
Nežymus, mažas teigiamas afektas. Teigiamas ir neigiamas afektas. Ar teigiama būsena palengvina ar trikdo sistemingą kognityvinį procesą? Džiaugsmas skatina socialinį elgesį. Pozityvus afektas įtakoja pažinimą. Atminties ir kognityvinis kontekstas. Teigiamas afektas ir sprendimo darymas. Džiaugsmo įtaka rizikavimui. Pozityvus afektas (džiaugsmas) ir motyvacija. Džiaugsmas. Džiaugsmas elgesio sistemose. Džiaugsmas santykyje su tarpiniais mechanizmais. Džiaugsmas santykyje su asmens charakteristikomis. Džiaugsmas ir jo paskirtis. Džiaugsmo jutimas. Džiaugsmo išraiška ir atpažinimas. Džiaugsmo aktyvacija ir faktoriai, lemiantys džiaugsmą. Džiaugsmo reikšmė. Biogenetiniai faktoriai. Siocioekonominiai ir kultūriniai faktoriai. Socialinis džiaugsmas. Šypsenos ir juoko plėtojimas. Džiaugsmo sąveika su kitomis emocijomis. Džiaugsmo fenomenologija. Išvados. Skaityti daugiau