Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Piliečių ir valdžios institucijų santykis Lietuvos viešajame administravime (2)

Piliečių ir valdžios institucijų santykis Lietuvos viešajame administravime (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Viešųjų institucijų veikla ir tikslai. Lietuvos valstybės valdžios institucijos. Valdžios institucijų ir piliečių sąveika viešajame administravime. Piliečių pasyvumas valdžios institucijų atžvilgiu. Pasitikėjimas valdžios institucijomis. Išvados.

Ištrauka

"Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika. Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus."
Šie žodžiai parašyti mūsų valstybės Konstitucijoje - pagrindiniame įstatyme, įtvirtinančiame mūsų piliečių laisves ir teises bei nustatančiame valdžios šakų tarpusavio santykius ir ryšius. Lietuva – demokratinė respublika, kurioje vyrauja atstovaujamoji demokratija, todėl visuomenė išrenka atstovus, kurie turėtų atstovauti jos interesus.
Pilietis - asmuo, turintis valstybėje tam tikras teises ir pareigas, esantis valstybės kaip politinės bendrijos narys. Piliečių dalyvavimas valstybės reikaluose yra labai svarbus. Piliečių aktyvumas, nuomonės ir interesų išreiškimas – svarbiausi politinės kultūros elementai. Visuomenės dalyvavimas priimant valstybei svarbius sprendimus skatina pasitikėjimą valstybės tarnautojais ir valdžios institucijomis.
Lietuvos visuomenė yra priskiriama pasyviam politinės visuomenės modeliui. Piliečiai skeptiškai žvelgia į valdžios institucijas, nepasitiki jomis, tačiau tokių, kurie stengtųsi pagerinti esamą situaciją yra tik vienetai. Šiame darbe stengsiuosi išanalizuoti pagrindines santykio tarp valstybinių institucijų ir piliečių problemas, aptarti viešųjų institucijų veiklą, supažindinti su valdžios institucijomis ir išsiaiškinti, koks yra piliečių požiūris į valdžios institucijų veiklą. Pagrindinis darbo tikslas: suvokti, kaip piliečiai vertina valdžios institucijas ir kaip institucijos prisideda prie piliečių gyvenimo sąlygų gerinimo, koks ryšys juos sieja. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis23.09 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pilieciu ir valdzios instituciju santykis Lietuvos viesajame administravime (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • E. Stumbraitė
Pasidalink su draugais