Išplėstinė paieška
 
 

Lietuvos policija

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Policijos istorija. Lietuvos policijos sistemos reformų raida. Policijos sistema, uždaviniai ir funkcijos. Policijos departamentas, jo funkcijos ir uždaviniai. Kadrų rengimas. Policijos finansavimas. Išvados.

Ištrauka

Policija – asmens, visuomenės saugumą bei viešąją tvarką užtikrinanti policijos įstaigų ir pareigūnų visuma. Policija - tokia pat sena institucija kaip ir pati valstybė. Kiek¬vienai tautai, sukūrusiai valstybę, neišvengiamai kyla būtinybė įsteigti ir ypatingą instituciją, kuri prievartos priemonėmis kovo¬tų su teisės pažeidimais. Tokios institucijos egzistavo visose vals¬tybėse nuo antikos laikų ir buvo šiuolaikinės policijos prototipu.
Policija paprastai yra laikoma valstybės vykdomosios val¬džios "jėgos" institucija, skirta teisėsaugos funkcijoms įgyven¬anti. Dažniausiai ji yra pavaldi Vidaus reikalų ministerijai. Kiekvienos valstybės policijos istorija neatsiejamai susiju¬si su tos valstybės istorija. Ne išimtis ir Lietuvos policijos isto¬rija. Lietuvos policijos sistemą ir uždavinius apibrėžia Lietuvos Res¬publikos policijos veiklos įstatymas. Policijos departamentas yra viena iš Policijos veiklos įsta¬tyme numatytų policijos įstaigų, sudarančių policijos sistemą.
Policija yra finansuojama iš valstybės biudžeto. Policijos departamentas turi atskirą išlaidų sąmatą. Teritorinių policijos įstaigų ir savivaldybių institucijų susitarimu kuriamos bendros programos, skirtos nusikalstamumo prevencijai, gyventojų gyvybės, sveikatos bei turto, taip pat viešosios tvarkos apsaugai, finansuojamos iš savivaldybių biudžetų.
Šio referato tikslas – apžvelgti Lietuvos policijos istoriją, jos sistemos raidos reformas, policijos funkcijas, uždavinius. Taip pat čia bus nagrinėjamos policijos departamento veiklos kryptys, uždaviniai, funkcijos. Darbe bus analizuojamos kadrų rengimo bei policijos finansavimo problemos.
Rašant šį referatą buvo naudojamas teisine duomenų baze – Litlex, kurioje galima rasti visus teisinius dokumentus, reglamentuojančius policijos veiklą: įstatymus, kodeksus, nutarimus, įsakymus. Analizuojant policijos istoriją buvo naudojamasi Kuconio P. ir Nekrašo V. knyga "Teisėsaugos institucijos", taip pat straipsnių rinkiniu "Lietuvos Respublikos policija". Analizuojant policijos departamento veiklą, reformas, buvo naudojamasi internetiniu puslapiu, skirtu Policijai, taip pat Bukausko A. leidiniu "Lietuvos Respublikos policijos sistemos vertinimas". Taip pat rašant darbą buvo pasinaudota ir kita literatūra.
Šia tema yra išleista gana nemažai leidinių, bet rašant šį darbą buvo pasinaudota būtent šiais leidiniais, nes manau, kad jie geriausiai atspindi policijos veiklą, istoriją, funkcijas bei reformas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Dydis31.94 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos policija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Prazauskas
Pasidalink su draugais