Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Piliečių dalyvavimas priimant sprendimus viešajame sektoriuje

Piliečių dalyvavimas priimant sprendimus viešajame sektoriuje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Nevyriausybinių organizacijų viešojo valdymo sistemoje referatas. Įvadas. Tikslas yra aptarti piliečių dalyvavimo galimybes priimant sprendimus viešajame sektoriuje. Teisinės galimybės. Piliečių dalyvavimo viešajame sektoriuje formos. Sprendimų priėmimo būdai. Tiesioginiai sprendimų priėmimo būdai. Netiesioginiai sprendimų priėmimo būdai. Seniūnaičiai ir seniūnaitijos. Tyrimai. Išvados.

Ištrauka

Piliečių dalyvavimo sprendimų priėmimo procese sąvoka šiuo metu tampa vis populiaresnė. Ir tai suprantama, nes kiekviena gilias demokratijos šaknis turinti valstybė supranta, kad piliečių angažavimasis demokratinėms vertybėms, pilietinių pareigų suvokimas, visuomenės narių įtraukimas į politinius procesus yra demokratinės visuomenės varomoji jėga, jie skatina ir šalies stabilumą. Todėl kiekvienoje šalyje šis procesas įvairiais būdais skatinamas (Vidaus reikalų ministerijos leidinys, 2005, p. 6).
Lietuvai šis procesas taip pat aktualus jau nuo šalies nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais, kuriuos galima laikyti ir Lietuvos vietos demokratijos vystymosi atskaitos tašku (Vidaus reikalų ministerijos leidinys, 2005, p. 6). Lietuvoje pasikeitus santvarkai politinį gyvenimą sudaro daugybė politinių procesų ir reiškinių kaip rinkimai, referendumai, piketai, susirinkimai, peticijos, kuriuos lemia politiniai, ekonominiai, teisiniai ir socialiniai veiksniai (Stračinskienė L., p. 1).
Šiame referate apžvelgsiu piliečių galimybes dalyvauti viešajame sektoriuje priimant sprendimus. Dalyvavimo kultūra laikoma viena iš esminių politinės kultūros elementų. Piliečių dalyvavimas sprendimų priėmimo procese liudija apie visuomenės aktyvumą, piliečių interesų atspindėjimą priimtuose sprendimuose, sprendimų priėmimo efektyvumą ir reikalingumą, skatina pasitikėjimą valstybės ir savivaldybės institucijomis, formuoja pilietinę atsakomybę, kuri pasireiškia kiekvieno piliečio asmeninio dalyvavimo visuomenės svarbos suvokimu (Stračinskienė L., p. 1).
Taigi, šio darbo tikslas yra aptarti piliečių dalyvavimo galimybes priimant sprendimus viešajame sektoriuje.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti kokie teisės aktai numato piliečių dalyvavimo galimybes;
2. Supažindinti su tiesioginiais ir netiesioginiais sprendimų būdais;
3. Aptarti naujas piliečių dalyvavimo viešajame sektoriuje formas;
4. Pateikti empirinius duomenis susijusius su analizuojama teorija.
Metodologija: literatūrinų šaltinių analizė.
Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos, kurios Lietuva įsipareigojo laikytis, 21 str. nurodoma, kad kiekvienas žmogus turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per laisvai išrinktus atstovus. Kiekvienas žmogus turi teisę lygybės sąlygomis stoti į savo šalies valstybinę tarnybą. Liaudies valia yra valstybinės valdžios pagrindas. Ši valia turi būti išreiškiama teisinguose rinkimuose, kurie turi vykti periodiškai, esant visuotinei ir lygiai rinkimų teisei ir slaptam balsavimui (Visuotinė žmogaus teisių deklaracija). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Dydis42.44 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pilieciu dalyvavimas priimant sprendimus viesajame sektoriuje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • E. Vaidelytė
Pasidalink su draugais