Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės tarnautojų atsakomybė Lietuvoje: teisės ir pareigos

Valstybės tarnautojų atsakomybė Lietuvoje: teisės ir pareigos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Šio rašto darbo tikslas – analizuojant valstybės tarnautojų teises ir pareigas, aptarti kiek atsakomybės principai užtikrinami Lietuvos valstybės tarnyboje. Valstybės tarnautojų pareigos. Valstybės tarnautojų teisės. Pareiga mokytis ir teisė į mokslą. Valstybės tarnautojų pareigų ir teisių pusiausvyra. Atsakomybės principai Lietuvos valstybės tarnyboje. Išvados.

Ištrauka

Valstybės tarnautojų darbas pasižymi ypatingu pobūdžiu ir turiniu. Čia yra specifiška tai, kad tarnautojas vykdo valstybės funkcijas, kad jo darbo objektas yra pati valstybė (jos teisinis ir kitoks reguliavimas) ir piliečiai. Valstybės tarnautojas savo darbu užtikrina valstybės stabilumą, jos kaip sistemos vientisumą. Kitaip tariant, šios veiklos tikslas – valstybės gyvybingumo ir tikslų užtikrinimas. O, kad nenukryptų ir užtikrintų visa tai, tarnautojai visuomet turi būti atsakingi prieš piliečius. Valstybės tarnautojams daugiau nei kitiems visuomenės nariams yra keliami aukšti reikalavimai, priskirta daugybė pareigų ir konkrečiai apibrėžtos jų teisės. Taigi, svarbu nustatyti kiek ir kaip šiuo metu yra reglamentuotos valstybės tarnautojų teisės ir pareigos Lietuvoje bei kiek užtikrinta atsakomybė valstybės tarnyboje. Šiuo darbu bus stengiamasi į visą tai atsakyti.
Teorinių darbų apie valstybės tarnautojų teisių ir pareigų aspektus nėra daug. Rašant šį darbą buvo remtasi net dviem J. Palidauskaitės straipsniais, kurie vienu ar kitu aspektu paliečia valstybės tarnautojų teises ir pareigas. Straipsnyje "Valstybės tarnautojų pareigos ir teisės Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje" autorė lygino minėtų šalių tarnautojų teises ir pareigas, kuo panašios, kuo skiriasi ir kuo savitos. Be abejo šiuo aspektu išskirta ir Lietuva, kuo ji išsiskiria šių šalių kontekste. Kitas autorės straipsnis "Valstybės tarnautojų veiklos teisinis reglamentavimas: etinis aspektas" orientuotas į teisės aktus, kurie reglamentuoja valstybės tarnautojų veiklą. Šiam straipsniui būdinga istorinė teisės aktų apžvalga. Taip pat remtasi A. Vaišvilos vadovėliu "Teisės teorija", kuris skirtas teisės studentams, tačiau šiame darbe jis panaudotas dėl to, jog jame be daugybės kitų dalykų rašoma apie teises ir pareigas, bei jų tarpusavio pusiausvyrą. Žinoma šiame darbe taip pat buvo naudojamasi Lietuvos teisės aktais, reglamentuojančiais valstybės tarnautojų pareigas bei teises. Esminis ir svarbiausias šiame darbe naudotas įstatymas – LR valstybės tarnybos įstatymas (tiksliau jo redakcijos), kuris nustato pagrindinius valstybės tarnybos principus, valstybės tarnautojo statusą, atsakomybę, darbo užmokestį, socialines ir kitas garantijas, valstybės tarnybos valdymo teisinius pagrindus.
Šio rašto darbo tikslas – analizuojant valstybės tarnautojų teises ir pareigas, aptarti kiek atsakomybės principai užtikrinami Lietuvos valstybės tarnyboje.
Darbo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1. išskirti valstybės tarnautojų pareigas, reglamentuotas Lietuvos teisės aktuose, bei apžvelgti jų kiekybinę ir kokybinę kaitą;
2. išryškinti valstybės tarnautojams suteiktas teises ir jų apribojimus, taip pat apžvelgti jų (teisių) kiekybinę ir kokybinę kaitą;
3. nustatyti valstybės tarnautojų teisių ir pareigų pusiausvyrą Lietuvoje;
4. apibrėžti atsakomybės principus Lietuvos valstybės tarnyboje.
Darbas atliktas naudojant aprašomąjį ir lyginamąjį metodus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis31 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnautoju atsakomybe Lietuvoje teises ir pareigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • V. Skačkauskaitė
Pasidalink su draugais