Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Atsakomybės ir atskaitomybės principai viešajame sektoriuje

Atsakomybės ir atskaitomybės principai viešajame sektoriuje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – apžvelgti atsakomybės ir atskaitomybės principus viešajame sektoriuje. Atsakomybės ir atskaitomybės samprata. Atskaitomybės tipai. Parlamentinės kontrolės. Vadybinis tipas. Teisinės/pusiau teisinės apžvalgos. Santykių su suinteresuotomis grupėmis. Rinkos tipas. Viešojo administravimo reformos padariniai administracinei atskaitomybei. Kontrolė. Valstybės tarnautojų atsakomybės stiprinimas. Viešumas. Vidinė drausmė, disciplina. Strateginis valdymas. Vidaus ir išorės auditas. Saulėlydžio komisijos veikla. Administraciniai teismai. Seimo kontrolieriai (ombudsmenai). Atskaitomybė piliečiams. Konsultacijos su suinteresuotomis grupėmis. Administracinės atsakomybės principai. Administracinės atskaitomybės raidą lemiantys veiksniai. Mažas suinteresuotumas didesne atskaitomybe įstatymų leidžiamojoje valdžioje. Riboti reformos pajėgumai vykdomojoje valdžioje. Spaudimas atskaitomybės reformai iš apačios bei Europos Sąjungoje (ES). Išvados.

Ištrauka

Politikos moksle egzistuoja dvi plačios atskaitomybės sampratos. Pirmoji – atsakomybės pagrindas yra vidinis asmeninės pareigos jausmas; antroji – asmeninės pareigos nepakanka, todėl norint garantuoti atsakingą elgesį, reikia panaudoti išorines jėgas.
Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme teigiama, kad "viešojo administravimo subjektai atsako už jų administruojamų paslaugų teikimo teisėtumą".
Apklausos rodo, kad po nepriklausomybės atkūrimo praėjus daugiau nei dešimčiai metų Lietuvos vykdomosios valdžios, kurios sudedamoji dalis yra viešoji administracija, legitimumas visuomenėje yra labai žemas. Legitimumo problema yra susijusi su nepakankama Lietuvos viešosios administracijos atskaitomybe visuomenei.
Administracinių įstaigų daroma įtaka politikai nuolat auga. Dėl šios priežasties iškyla viena labai svarbi problema – kaip kontroliuoti administraciją. Ši problema darosi vis svarbesnė. Iš čia kyla kiti sunkumai: ar administratoriai visada turi paklusti visuomenės norams, kai tie norai gali prieštarauti platesniems visuomenės interesams arba pažeisti kai kurių jos narių pilietines laisves? Viena vertus, politiniai lyderiai tikisi, kad valstybės tarnautojai vykdys jiems duodamus paliepimus ir nebus labai savarankiški. Kita vertus, iš valstybės tarnautojų tikimasi, kad jie bus pajėgūs savarankiškai apsispręsti dėl etninių ir teisinių klausimų ir nesutiks vykdyti jokių nurodymų, kuriuos laikys šiuo atžvilgiu esant netinkamus.
Plačiai administracinės atskaitomybės principus nagrinėjo amerikietis B. Stone (1995) pateikęs teorinį administracinės atskaitomybės modelį. Šio modelio taikymą Lietuvoje išsamiai apžvelgė V. Nakrošis (2001) straipsnyje "Lietuvos administracinės atskaitomybės sistemos raida".
Darbo tikslas – apžvelgti atsakomybės ir atskaitomybės principus viešajame sektoriuje.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti atsakomybės ir atsiskaitomybės sampratą.
2. Aptarti atskaitomybės tipus.
3. Apžvelgti viešojo administravimo reformos padarinius administracinei atskaitomybei, administratorių kontrolės būdus.
4. Pateikti administracinės atskaitomybės principus bei administracinės atskaitomybės raidą lemiančius veiksnius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis35.33 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsakomybes ir atskaitomybes principai viesajame sektoriuje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Andriuškevičius
Pasidalink su draugais