Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Valstybės tarnautojų tarnybinė (drausminė) atsakomybė

Valstybės tarnautojų tarnybinė (drausminė) atsakomybė

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atskleisti valstybės tarnautojų tarnybinės (drausminės) atsakomybės taikymo pagrindus, rūšis ir jų charakteristiką, bei teisinį reglamentavimą. Valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojų tarnybinės (drausminės) atsakomybės teisinis reglamentavimas. Valstybės tarnybos samprata. Tarnybinės (drausminės) atsakomybės taikymo pagrindas. Tarnybinių (drausminių) nuobaudų valstybės tarnyboje rūšys ir charakteristika. Tarnybinių (drausminių) nuobaudų skyrimo tvarka ir trūkumai. Valstybės tarnautojų tarnybinių (drausminių) nuobaudų skyrimas. Statutinių valstybės tarnautojų tarnybinių (drausminių) nuobaudų skyrimas. Išvados.

Ištrauka

Valstybės tarnyba susijusi su valstybės tarnautojo viešojo administravimo veikla valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje įgyvendinant tam tikros valstybės valdymo srities politiką ar užtikrinant jos įgyvendinimo koordinavimą, koordinuojant tam tikros valstybės valdymo srities įstaigų veiklą, valdant, paskirstant finansinius išteklius ir kontroliuojant jų panaudojimą, atliekant auditą, priimant ir įgyvendinant teisės aktus, valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų sprendimus viešojo administravimo srityje, rengiant ar koordinuojant teisės aktų, sutarčių ar programų projektus ir teikiant dėl jų išvadas, valdant personalą arba turint viešojo administravimo įgaliojimus nepavaldžių asmenų atžvilgiu.
Lietuvos Respublikoje valstybės tarnyba grindžiama įstatymų viršenybės, lygiateisiškumo, lojalumo, politinio neutralumo, skaidrumo, atsakomybės už priimtus sprendimus ir karjeros principais.
Valstybės tarnautojas, kaip valdžios atstovas, bendrauja su žmonėmis, vienaip ar kitaip daro jiems įtaką, nustato tam tikrus socialinės raidos ir visuomeninio gyvenimo tikslus, uždavinius bei kryptis.
Kiekviena valstybės ar savivaldybės institucija, per kurią vykdomos valstybės funkcijos, kiekvienas valstybės tarnautojas turi paisyti teisėtumo reikalavimų. Valstybės tarnautojai turi nepiktnaudžiauti jiems nustatytomis galiomis, nepažeisti teisės aktų reikalavimų.
Pagal LR Valstybės tarnybos įstatymo VII skirsnio 28 straipsnį, valstybės tarnautojai už tarnybinius nusižengimus traukiami tarnybinėn atsakomybėn. Už valstybės ir savivaldybės institucijai ir įstaigai padarytą materialinę žalą valstybės tarnautojai traukiami materialinėn atsakomybėn. Savarankiška tarnybinių nuobaudų sistema įstatyme ir poįstatyminiuose teisės aktuose, įtvirtinta jų skyrimo tvarka leidžia kalbėti apie tarnybinę atsakomybę kaip apie savarankišką teisinės atsakomybės rūšį .
Darbo objektas - visuomeniniai santykiai atsirandantys tarp valstybės tarnautojo ir valstybės, valstybės tarnautojui padarius tarnybinį (drausminį) nusižengimą.
Darbo tikslas – atskleisti valstybės tarnautojų tarnybinės (drausminės) atsakomybės taikymo pagrindus, rūšis ir jų charakteristiką, bei teisinį reglamentavimą.
Darbo uždavinys – trumpai apibūdinti kas yra valstybės tarnyba ir sąlygų kurioms esant atsiranda valstybės tarnautojų tarnybinės (drausminės) atsakomybės teisinis reglamentavimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis29.82 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnautoju tarnybine (drausmine) atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Kruminienė
Pasidalink su draugais