Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Tarnybinės ir materialinės atsakomybės taikymo procesas

Tarnybinės ir materialinės atsakomybės taikymo procesas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Valstybės tarnautojų tarnybinė atsakomybė. Tarnybinės atsakomybės sąvoka ir rūšys. Tarnybinių nuobaudų skyrimas valstybės tarnautojams. Tarnybinių nuobaudų skyrimo principai ir terminai. Subjektai, turintys teisę atlikti tarnybinio nusižengimo tyrimą. Tarnybinio nusižengimo tyrimo procesas. Valstybės tarnautojo nušalinimas nuo pareigų. Tarnybinės nuobaudos išnykimas. Tarnybinės atsakomybės taikymo statutiniams valstybės tarnautojams ypatumai. Valstybės tarnautojų materialinė atsakomybė. Materialinės atsakomybės sąvoka ir taikymo pagrindai. Žalos išieškojimo iš valstybės tarnautojo tvarka. Valstybės tarnautojų atsakomybės klausimai kitose užsienio šalyse. Valstybės tarnautojų atsakomybė Prancūzijoje. Valstybės tarnautojų atsakomybė Japonijoje. Valstybės tarnautojų atsakomybė Egipte. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Atsakomybės klausimai plačiai aptariami tiek bendrojoje teisės teorijoje, tiek ir atskirų teisės sričių, tarp jų ir administracinės teisės moksle.
Atsakomybė, kaip labai reikšmingas ir platus administracinės teisės institutas, apima ne tik administracinę atsakomybę, t.y. asmens pareigą atsakyti už administracinį teisės pažeidimą, bet ir valstybės tarnautojų teisinę atsakomybę (drausminė tarnybinė atsakomybė), asmenų, kurių darbo santykiai grindžiami drausmės statutais, atsakomybę (atsakomybė pagal drausmės statutus) bei valdymo institucijų ir jų darbuotojų atsakomybę už padarytą turtinę žalą (valstybės tarnautojų civilinė materialinė atsakomybė).
Viešojo valdymo sferoje dažniausiai pasitaiko administracinės atsakomybės atvejų, nes ši atsakomybė taikoma didžiausiai teisės subjektų grupei, t.y. šiuos santykius reguliuojančios normos taikomos ne tik valstybės tarnautojams (valstybės tarnautojai – tai tokie asmenys, kurie nuolat ar laikinai vykdo valdžios atstovų funkcijas, taip pat kurie valstybinės ar kitų nuosavybės formų įmonėse, įstaigose ar organizacijose nuolat ar laikinai eina tarnybą, susijusią su organizacinių -tvarkymo ar administracinių - ūkinių pareigų vykdymu, arba kurie tokias pareigas eina minėtose įmonėse, įstaigose ar orga¬nizacijose pagal įgaliojimą), bet ir visiems kitiems piliečiams. Todėl administracinės atsakomybės santykiai yra daug smulkiau reglamentuojami nei valstybės tarnautojų tarnybinė ar materialinė atsakomybė.
Šio mano darbo tikslas – išnagrinėti valstybės tarnautojų tarnybinės ir materialinės atsakomybės taikymo procesą.
Pagrindiniai darbo uždaviniai:
1. Įvardinti tarnybinės ir materialinės atsakomybės sąvokas ir rūšis.
2. Išnagrinėti tarnybinės ir materialinės atsakomybės taikymo pagrindus.
3. Apžvelgti tarnybinių nuobaudų ir materialinės atsakomybės skyrimo procesą.
4. Įvardinti subjektus, turinčius teisę atlikti tarnybinio nusižengimo tyrimą, bei subjektus, turinčius teisę priimti sprendimą taikyti materialinę atsakomybę.
5. Apžvelgti žalos išieškojimo iš valstybės tarnautojų terminus ir tvarką.
6. Glaustai apžvelgti tarnybinės atsakomybės taikymo statutiniams valstybės tarnautojams ypatumus.
7. Trumpai apžvelgti valstybės tarnautojų atsakomybės klausimus kitose užsienio šalyse.

Darbo metodai – teisės aktų ir kitos literatūros analizė, sisteminimas.

Darbo struktūra. Darbas susideda iš trijų skyrių. Visi darbo skyriai yra išskaidyti į poskyrius. Pirmasis darbo skyrius – valstybės tarnautojų tarnybinė atsakomybė. Antrasis – valstybės tarnautojų materialinė atsakomybė. Trečiasis – valstybės tarnautojų atsakomybės klausimai kitose užsienio šalyse. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis31.42 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarnybines ir materialines atsakomybes taikymo procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Raižys
Pasidalink su draugais