Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Valstybės tarnautojo samprata ir teisinis reglamentavimas

Valstybės tarnautojo samprata ir teisinis reglamentavimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – nagrinėti valstybės tarnautojo teisinį reglamentavimą. Valstybės tarnautojo samprata. Valstybės tarnautojo pareigybės. Priėmimas valstybės tarnautojo pareigoms. Valstybės tarnautojo pareigos ir teisės. Apribojimai, taikomi valstybės tarnautojui. Valstybės tarnautojo skatinimas ir atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Tema ,,Valstybės tarnautojo samprata ir teisinis reglamentavimas" yra aktuali dėl to tyrinėta bei aprašyta nemažai teisininkų bei teisės srities specialistų. Šiame darbe man bus svarbu išsiaiškinti valstybės tarnautojo sampratą bei jo teisinį reglamentavimą, nes tai yra aktualu ne tik einantiems valstybines pareigas asmenims, bet ir civiliams asmenims, kad jie žinotų, kokias teises turi valstybės tarnautojas, kada jis savo įgaliojimus viršija, neatlieka ar pažeidžia savo einamas tarnybines pareigas.
Mano darbo tikslas – nagrinėti valstybės tarnautojo teisinį reglamentavimą.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti valstybės tarnautojo sampratą;
2. Aprašyti valstybės tarnautojo pareigybes;
3. Aptarti valstybės tarnautojo teises ir pareigas;
4. Atskleisti apribojimus, kuriuos turi valstybės tarnautojas;
5. Išsiaiškinti, kokią turi valstybės tarnautojas atsakomybę bei jo skatinimą;
Valstybės tarnautojo samprata teisinėje literatūroje pateikta įvairiais aspektais. Savo darbe skirsiu nemažai dėmesio tam, kad išsiaiškinčiau, palyginčiau įvairių autorių sampratas šios sąvokos aiškinimui. Teisinis reglamentavimas valstybės tarnautojo plačiai ir išsamiai pateiktas Valstybės tarnybos įstatyme. Tačiau, tam kad geriau atskleisti teisinį valstybės tarnautojo reglamentavimą remsiuosi ir kitais įstatymais bei teisine literatūra, kuri nagrinėja valstybės tarnautojų teisinį reglamentavimą.
Valstybės tarnautojas, remiantis R. Mockevičiaus sudarytu žodynu yra ,,fizinis asmuo, įgijęs šio ir kitų įstatymų nustatytą valstybės tarnautojo statusą ir valstybės (valstybinėse ir savivaldybių) institucijoje ar įstaigose atliekantis viešojo administravimo, ūkinės ar technines funkcijas arba teikiantis viešąsias paslaugas visuomene". Valstybės tarnautojas dar apibūdinamas, kaip ,,asmuo, kuris atlieka tam tikras pareigas (išskyrus ūkines – technines funkcijas) įstaigoje, įmonėje, organizacijoje ir kuriam atlyginimas mokamas iš valstybės ar savivaldybės biudžeto lėšų, tačiau neturi valstybės pareigūno įgaliojimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis33.11 KB
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnautojo samprata ir teisinis reglamentavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 3 Klasė/kursas
  • M. Striuogienė
Pasidalink su draugais