Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Piliečių dalyvavimo valstybės valdyme būdai ir reikšmė

Piliečių dalyvavimo valstybės valdyme būdai ir reikšmė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti piliečių vaidmenį valstybės valdyme. Piliečių dalyvavimo valstybės valdyme esmė. Samprata. Pilietinės visuomenės raida. Piliečių dalyvavimo valstybės gyvenime būdai. Referendumų teisė. Teisė stoti į valstybinę tarnybą. Peticijos teisė. Rinkimų teisė. Teisė vienytis į politines partijas, bendrijas ar asociacijas. Įstatymų leidybos iniciatyvos teisė. Valstybės įstaigų ar pareigūnų darbo kritikos teisė. Užsienio valstybių patirtis. Piliečių aktyvumo skatinimas. Išvados.

Ištrauka

Piliečių dalyvavimas sprendimų priėmimo procese liudija apie visuomenės aktyvumą, piliečių interesų atspindėjimą priimtuose sprendimuose, jų efektyvumą ir reikalingumą, skatina pasitikėjimą valstybės ir savivaldybės institucijomis, formuoja pilietinę atsakomybę, kuri pasireiškia kiekvieno piliečio asmeninio dalyvavimo visuomenės svarbos suvokimu.

Problema: piliečių dalyvavimo būdų visuomeniniuose procesuose neefektyvumas.

Darbo tikslas: išanalizuoti piliečių vaidmenį valstybės valdyme.

Darbo uždaviniai:
• Pateikti valstybės valdymo sampratą;
• Apžvelgti visuomenės dalyvavimo raidą;
• Išsiaiškinti kokiais būdais piliečiai prisidėti prie valstybės valdymo ir nustatyti jų principus bei savybes;
• Supažindinti su užsienio valstybių patirtimi bei jų pasirinktomis priemonėmis leisti piliečiams aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime;
• Nustatyti būdus, kurie paskatintų visuomenę būti aktyvia valstybės valdyme.


Demokratinėje visuomenėje kiekvienas visuomenės narys turi teisę laisva valia dalyvauti sprendimų priėmimo, politikos formavimo procese ir taip veikti valdžios priimamus sprendimus bei paremti jos vykdomą politiką. Valdžios atstovų pagrindinė funkcija yra atstovauti juos išrinkusiai visuomenei.
Pilietinė visuomenė – tai kolektyvas civilizuotų žmonių, suburtų į valstybę (Lamentovicz, 1998). Svarbiausia pilietinės visuomenės funkcija - būti atsvara valdžios galiai. Tai procesas, kurio metu įvairios visuomenės organizacijos aktyviai dalyvauja užmezgant ryšį su vietos valdžios institucijomis sprendžiant visuomenei rūpimus klausimus. Piliečių dalyvavimo priežastis lemia vietos valdžios institucijų pareigūnų požiūris į visuomenės interesus, jų aktyvumo lygmenį, tarnautojų noras ir gebėjimas bendrauti su piliečiais, skleisti informaciją apie institucijų veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis22 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pilieciu dalyvavimo valstybes valdyme budai ir reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • L. Bertašiūtė
Pasidalink su draugais