Išplėstinė paieška
 
 
 

Intelektas (14)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Kas yra intelektas. Kaip matuojamas intelektas. Intelekto formos. Skaičiavimo intelektas. Kalbinis intelektas. Optinis intelektas. Praktinis intelektas. Jausminis ir socialinis intelektas. Muzikinis intelektas. Ar intelektas priklauso nuo kultūros. Ar intelektas pastovus ar kintantis. Intelekto kraštutinumai. Kūrybingumas ir intelektas. Genų ir aplinkos įtaka intelektui.

Ištrauka

Intelektas yra sunkiai apibūdinamas sugebėjimas. Schemiškai apibrėžimus galima suskirstyti į tris grupes:
Bendrieji apibrėžimai: intelektas laikomas tokiu procesu, kuris leidžia žmogui arba gyvūnui su esamo išsivystymo smegenų sistema spręsti naujas problemas, kurios apima ryšio su aplinka restruktūrizavimą.
Specifiniai apibrėžimai: intelektą laiko protiniu procesų visuma, kuri apima logišką protavimą, sugebėjimą formuluoti vertinimus, atitinkamomis priemonėmis siekti tikslo, savikorekcijos ir savikritikos sugebėjimą.
Operatyvieji apibrėžimai: tai yra duoklė, reikalinga tam, kad būtų matomi sunkumai pasiekti vienareikšmį intelekto apibrėžimą, pagal kurį yra labiausiai vertinamas kai kurių aspektų pajungimas tam tikriems testams, kurių sprendimas laikas nuo laiko apsprendžia protinį elgesį.
Kad intelektas būtų įvertintas kaip galima teisingiau, naudojami tam tikri skaičiai arba "balai", kurie išreiškia teste dalyvaujančiojo sėkmę arba nesėkmę priklausomai nuo atsakytų klausimų,
Žmogaus intelektas priklauso nuo daugybės faktorių:
Jis yra sąlygojamas gabumų;
Jis keičiasi per gyvenimą;
Jis gali būti skatinamas ir lavinimas.
Intelektas pasireiškia įvairiais būdais. IQ testais jį bandoma išmatuoti,tačiau to neįmanoma padaryti tiksliai ir nuodugniai, nes kai kurie intelekto aspektai tiesiog neišmatuojami. Taigi IQ negalima laikyti intelektu ta tikrąja prasme, o tik jo dalimi – dalimi to, ką suvokiame esant intelektu.
Yra trys priežastys, kodėl IQ tegali rodyti tik dalį intelekto:
Intelektas yra sunkiai apibendrinamas;
Intelektas yra kintama savybė;
Intelektą įmanoma tik iš dalies išmatuoti.
Egzistuoja daug veiklos rūšių, kurios priskiriamos tam tikroms intelekto formoms. Žinoma yra tokių, kurias tiesiog sudėtinga įsprausti į kokiu nors rėmus. Intelekto tyrimas – dar labai jauna sritis, tačiau jau yra bandymų sukurti kategorijas, kuriomis remiantis kuriami vienokie ar kitokie testai, padedantys kuo tiksliau nustatyti intelekto vertę.
Ši intelekto forma dažnai vadinama ir loginiu – matematiniu intelektu. Ji jungia šiuos gabumus:
Abstrakčių klausimų analizavimą
Loginį mąstymą
Problemų sprendimą matematiniu lygmeniu
Tiesa,matematiniai – loginiai mokslo komponentai padeda išspręsti tik dalį problemų, tad ir kitose gyvenimo srityse skaičiavimo intelektas yra skirtas tik daliai sprendimų gvildenti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos konspektas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasKonspektai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.86 KB
Autoriusmonika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą