Išplėstinė paieška
 
 
 

Intelektas (10)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Kas yra intelektas? Intelekto tyrimai. Intelekto formos. Intelektas ir informacijos perdirbimas. Paveldėjimo ir aplinkos įtaka intelektui. Intelekto skirtumų priklausomybė nuo genetinių ir aplinkos skirtumų. Intelekto koeficientas. IQ – tai dar ne intelektas. IQ matavimas. Įvairūs IQ testų tipai. IQ testams įtaką turintys faktoriai. Išvados.

Ištrauka

Intelektas pradėtas tyrinėti XIX amžiaus pabaigoje, ir nuo to laiko yra sukurta nemažai tyrimo metodų.Vienas iš pagrindinių – intelekto įvertinimo testai. Daugelis firmų ir kitų institucijų, prieš priimdamos į darbą darbuotoją, remiasi tokių testų rezultatais. Pagal juos, plikus skaičius, vadinamąjį intelekto koeficientą (IQ) ir būna lemiamas žmogaus likimas – nesvarbu, ar kalbama apie labai intelektualią asmenybę, kandidatą vidutinybę ar visišką nevykelį. Bet kuriuo atveju tai nusprendžiama remiantis įvairių sričių žiniomis – kai kurių vertintojų nuomone, tų skaičių ten netgi per daug. Tačiau kuris žmogus nenorėtų išmanyti apie savo proto mąstymo galias?
Intelektualumas jokiu būdu nėra pasidalijęs po lygiai visose srityse.Mes visi turime skirtingų gebėjimų įvairiomis gyvenimo situacijomis. Vienas galbūt puikiai skaičiuoja, tačiau nėra geras organizatorius, kitas yra gabus dailei, tačiau jam sunkiai sekasi pasakyti kalbą.
Intelektą įprasta vertinti atsižvelgiant į jo platumą, gilumą, lankstumą, savarankiškumą nuoseklumą. Jo platumui būdingas gebėjimas aprepti ištisą klausimų įvairovę, kūrybiškai mąstyti įvairiose mokslo ir gyvenimo srityse. Intelekto gilumas – tai gebėjimas įsigylinti, suvokti klausimo esmę, savarankiškumas – savarankiškai spręsti įvairius klausimus, per daug nesiremiant kitų patarimais, lankstumas – greit atsisakyti neteisingo sprendimo būdo ir surasti kitą. Intelektui pirmiausia svarbu ir nuoseklus logiškas mąstymas, mokėjimas naudotis žiniomis, o ne jų gausybe.
Pagal intelektą žmones galima skirstyti pagal į genealius, talentingus, vidutinių gabumų ir silpnapročius, kuriems sunkiausiu atveju būdinga idiotija. Genealumas – tai didžiausi gabumai, kuriems būdingas novatoriškumas, originalumas ir visuomeninis reikšmingumas. Gabumai yra įgimti, tačiau negali atsiskleisti be didžiulio įtempto darbo. Talentingumas – tai kiek mažesni gabumai, kurie taip pat atsiskleidžia įtemptai dirbant.

Intelektas – mąstymas, suvokimas, atmintis ir dėmesys – iškėlė žmogų aukščiau kitų gyvūnų ir padarė gamtos valdovu. Jis formavosi ilgą žmonijos evoliucijos periodą ir dabar padeda prisitaikyti prie sudėtingiausių situacijų, spręsti įvairiausius klausimus. Intelektas – tai ne tik žynių gausybė, t. y. erudicija, bet svarbiausia – gebėjimas jomis kūrybiškai pasinaudoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.54 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektas (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą