Išplėstinė paieška
 
 
 

Intelektas (6)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kas yra intelektas? Sugebėjimai. Intelekto ir sugebėjimų santykis. Diskusija dėl intelekto komponentų: įgimti ar įgyti? Intelekto matavimas. Intelektų įvairovė. Išvados.

Ištrauka

Kasdienėje kalboje dažnai yra vartojami žodžiai: "intelektas", "intelekto koeficientas", "sugebėjimai". Mokytojai seminaruose kalba apie žemą mokinių intelekto koeficientą. Jau nuo Antikos laikų buvo siekiama lavinti intelektą. Antai Leonardo Da Vinčio didžiausias siekimas buvo "išlaisvinti protą iš visų abstrakčios dvasios prievartavimų, iš prietarų ir autoritarinių principų vergovės". Vieni intelektą tapatina su protu, kiti intelektą suvokia kaip gebėjimų visumą, tretiems intelektas – įvairių žmogaus veiklos formų ypatybė. Visi daugiausia mano, jog intelektas – tai sumanumas, protingumas, sugebėjimas spręsti problemas ir greitai perprasti dalykus, galėjimas pasimokyti iš patirties. Sunku surasti apibendrinantį intelekto apibrėžimą.
Referate bandoma ne tik atnarplioti intelekto apibrėžimų voratinklius, bet ir santykinai surasti intelekto lėmimo priežastis – ar intelektas įgimtas ar – įgytas. Toje pačioje aplinkoje gyvenančių grupės narių individualius skirtumus daugiausia lemia genetika. Tačiau nuo paveldėjimo priklausantys skirtumai grupėje neturi reikšti, kad paveldėjimu galima aiškinti ir skirtumus tarp grupių. Intelekto įvertinimai referate taip pat analizuojami. Nors pirmieji intelekto matavimai buvo kiekybiniai, tačiau patobulinus eksperimentinių studijų ir statistinius tikrinimo metodus intelekto testai buvo tiek pakeisti, kad tapo įmanoma jais tirti visų gyventojų gebėjimus (intelekto koeficientas). Šiandieniai testai remiasi paplitusiomis intelekto teorijomis. Referate apibūdinamas intelektas, jo matavimas, pateikiama intelektų įvairovė, aiškinamasi IQ reikšmė.
Šis referatas – tai bandymas susipažinti, suprasti, kas yra intelektas, nes būtent jis yra viena iš didžiausių priežasčių, kuri skiria žmones vieną nuo kito. Tai bandymas atrasti intelekto komponentus, sužinoti kas ir kaip jį įtakoja, išsiaiškinti, kodėl pas vienus žmones intelektas būna vienoks, o pas kitus kitoks, bei dar daugelį kitų dalykų.
Intelektas – gebėjimas tikslingai ir adaptyviai elgtis, apimantis gebėjimus pasinaudoti patirtimi, spręsti problemas, samprotauti ir sėkmingai sutikti iššūkius bei pasiekti užsibrėžtus tikslus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis43.69 KB
Autoriusmonika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą