Išplėstinė paieška
 
 

Intelektas (16)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Intelekto sąvoka. Intelektas: įgimtas ar įgytas? Aplinkos įtaka intelektui. Genų įtaka intelektui. Intelekto struktūra. Vienalytis intelektas. faktorių analizės metodas. Daugialypis intelektas ir jo klasifikacijos. Intelekto kintamumas. Intelekto matavimas. Išvados.

Ištrauka

Intelektas yra tai, ką turime tik mes, žmonės, tačiau konkrečiai apibūdinti intelekto sąvoką yra labai sunku, todėl kad nėra vienos bendros nuomonės, kuri intelektą apibūdintų ir įvardintų vienareikšmiškai ir nenuginčijamai. Toks intelekto sąvokos nekonkretumas apsunkina jo tyrimus, bet kartu parodo, kokia sudėtinga yra žmogaus psichika bei jos procesai. Tai ypač skatina psichologus išsiaiškinti viską, kas yra susiję su intelektu ir išsamiai jį aprašyti. Nors tyrėjų versijos nagrinėjant intelektą skiriasi, jos vis tiek yra neįkainojamos, nes rodo kad tyrimai žengia į priekį ir padeda labiau suvokti intelektą ir jo ypatybes, kurios mums yra labai svarbios tiriant bet kokią žmogaus veiklą, elgseną. Tiriant intelektą, mano manymu, labai svarbu atkreipti dėmesį į jo struktūrą, matavimus, kintamumą bei prigimtį (paveldimumą bei aplinkos įtaką). Šie aspektai yra pagrindiniai dalykai, norint suvokti intelekto esmę. Taigi, savo darbe jais ir remsiuosi.
Darbo tikslas: įvairiapusiškai aprašyti intelektą.
Darbo uždaviniai:
1. Aprašyti įvairius apibūdinimus, naudojamus norint kuo tiksliau nusakyti intelekto sąvoką.
2. Išsiaiškinti intelekto priklausomybę nuo aplinkos bei genų: aprašant psichologų tyrimus, atskleisti aplinkos ir paveldimumo svarbą intelekto vystymuisi, ištirti sąsają tarp aplinkos ir genų.
3. Aprašyti psichologų klasifikacijas, siekiant apibūdinti intelektą kaip vienalytį arba daugialypį bei atskleisti jo rūšis.
4. Išsiaiškinti, ar intelektas yra kintantis bei naudojant psichologų tyrimų aprašymais, apibūdinti intelekto kintamumą einant laikui.
5. Aprašyti keletą testų, plačiai naudojamų tirti intelektui, tarp jų ir patį pirmąjį.
Iki šiol yra neaišku, kaip būtų galima tiksliausiai apibūdinti intelekto sąvoką ir kas tai yra. Sutarimo, ko gero, būti ir negali, nes tai būtų per drąsus intelekto konkretizavimas, tačiau kiekvienas pateikia savo versijas ir tikina jas esant tiksliausias.
D.G Myers teigia, kad dažnai darome klaidą, norėdami priskirti konkrečią sąvoką žmogaus protiniams gebėjimams. Taip mes sudaiktiname intelektą, tarsi jis būtų abstraktus, konkretus dalykas. Anot Myers, intelektas tik paaiškina žmonių gebėjimą vienokias ar kitokias užduotis atlikti geriau nei tai sugeba padaryti kiti. (Myers, D.G. Psichologija. Kaunas: poligrafija ir informatika. 2000)
M. Fürst knygoje "Psichologija" rašoma, jog intelektas- tai individo gebėjimas operuoti vaizdais ar abstrakcijomis kalboje, skaičiuose bei erdvėje ir laike, leidžiantis sėkmingai susidoroti su daugeliu sudėtingų ir, remiantis specialiais įgūdžiais, net labai specifinių užduočių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis16.22 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word intelektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr M. Rugevičius
Pasidalink su draugais