Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikalstamos veikos sudėties samprata ir požymiai

Nusikalstamos veikos sudėties samprata ir požymiai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Nusikalstamos veikos sudėties samprata. Nusikalstamos veikos sudėties sąvoka, jos turinio atskleidimas. Nusikalstamos veikos sudėties samprata, jos kaita 1961 m. ir 2000 m. baudžiamuosiuose įstatymuose. Nusikalstamos veikos sudėties samprata kitų šalių baudžiamosios teisės teorijoje. Nusikalstamos veikos sudėties struktūra ir jos įtaka nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo sudėties sampratai. Nusikalstamos veikos sudėties objektyvieji elementai ir požymiai. Nusikalstamos veikos sudėties subjektyvieji elementai ir požymiai. Nusikalstamos veikos sudėčių rūšių klasifikavimas ir jo įtaka nusikalstamos veikos sudėties sampratai. Nusikalstamos veikos sudėties reikšmė. Išvados.

Ištrauka

Nusikalstamumas - šiandien labai aktuali problema. Demokratinių valstybių pagrindinis tikslas yra visuomenės gerovė – asmenų teisių ir laisvių apsauga, garantavimas, teisingumas šalyje ir t.t. Ne veltui Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Kodekso 1 str. pirmojoje dalyje yra įtvirtinta baudžiamojo įstatymo paskirtis – baudžiamosios teisės priemonėmis ginti žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės ir valstybės interesus nuo nusikalstamų veikų. Bet kas yra tos nusikalstamos veikos ir kaip jas atskirti nuo kitų veikų?
Pagrindinis mano darbo tikslas – apibrėžti nusikalstamą veiką, apibūdinti jos sudėtį ir tuo atskirti nusikalstamas veikas nuo tų veikų sudėčių, taip pat šiame darbe įvardiju ir nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo sudėties sampratą, atskleidžiu jų požymius ir jų ypatumus.
Nusikalstamos veikos sudėties samprata ir jos konkrečių požymių atskyrimas lemia ir pagrindinio teisinio principo – nekaltumo prezumpcijos įgyvendinimą. "Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu nuosprendžiu ". Tačiau, kad tai būtų teisingai bei teisėta įrodyta, turime suprasti kas tai yra nusikalstama veika, kokia jos sudėtis ir požymiai, turime teisingai suvokti baudžiamąją atsakomybę, kuri ir yra pagrindas nuteisti asmenį padariusį nusikalstamą veiką, bet tik tuomet, kai bus įrodyta nusikalstamos veikos sudėtis. Šia pastraipa ir norėjau atskleisti teorinę ir praktinę darbo svarbą. Nors nusikalstamos veikos sudėties samprata yra daugiau teorinis baudžiamosios teisės modelis, tačiau praktikoje be jo nėra baudžiamosios atsakomybės pagrindo.
Mano darbo objektas – tai, kaip minėjau, nusikalstamos veikos sudėtis, jos samprata, atskleidimas ir reikšmė. Šiame darbe bandysiu aptarti svarbiausius sudėčių požymius, ypatumus bei įtaką kvalifikuojant nusikalstamą veiką.
Pagrindiniai šio darbo uždaviniai, kuriais ir siekiau atskleisti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo sudėties sampratą Lietuvos baudžiamosios teisės teorijoje, išanalizuoti jos įtvirtinimą baudžiamuosiuose įstatymuose, kartu palyginti tai su kitų šalių teorine medžiaga, apžvelgti trumpai jos atsiradimą ir istorinę raidą.
Šis darbas yra teorinio pobūdžio, kuriame naudojantis medžiagą bandau aptarti tyrimo, analizavimo ir palyginimo aspektu, naudojanti įvairią literatūrą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.67 KB
Autoriusrjagminieneė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasI. Tatorienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikalstamos veikos sudeties samprata ir pozymiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • I. Tatorienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą