Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikalstamų veikų samprata, požymiai, sudėtis

Nusikalstamų veikų samprata, požymiai, sudėtis

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Nusikalstamos veikos samprata. Veikos sudėtis. Nusikalstamos veikos sudėties požymiai. Nusikalstamos veikos sudėčių rūšys. Asmens, padariusio nusikalstamą veiką, amžius. Juridinio asmens baudžiamoji atsakomybė. Bendrininkavimas, požymiai ir jo rūšys. Bendrininkavimo formos. Prisidėjimas prie nusikalstamos veikos.

Ištrauka

Kasdien per įvairius informacinius šaltinius girdime, kaip padaromi įvairūs nusikaltimai, kurie šiandien Lietuvos visuomenėje yra įgavę naują terminą, tai veika.
Kiekvienas esame susidūrę su vienokiu ar kitokiu teisės pažeidimu,nusikalstama veika, tačiau retas, kuris įsigilina į šį terminą. Šiame referate mes plačiau susipažinsime, kas yra nusikalstama veika, kaip ją suprasti ir pagaliau, kokie požymiai.
Pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamąjį Kodeksą nusikalstamos veikos yra skirstomos į nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus - tokiu atveju teisės pažeidimo rūšies pavadinimas (nusikalstama veika) sutampa su vienu iš pažeidimo porūšiu (nusikaltimas).
Nusikalstama Veika – tai pavojinga ir Baudžiamojo Kodekso uždrausta priešinga teisei veika (veikimas ir neveikimas), už kurią numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Baudžiamoji veika - kalta, teisei priešinga (prieštaraujanti teisės normoms) veika, kurios sudėtį įtvirtina baudžiamasis įstatymas bei už kurios įvykdymą numato bausmę.
Baudžiamoji veika - teisės pažeidimas; veika, už kurią baudžiamasis įstatymas numato sankciją (pvz., bausmę, baudžiamojo ar auklėjamojo poveikio, priverčiamąsias medicinos priemones).
Nusikalstamos veikos yra baudžiamosios teisės šerdis. Baudžiamoji teisė pirmiausia yra teisė apie nusikalstamas veikas ir jų požymius. "Nusikalstamos veikos" terminas yra naujas Lietuvos baudžiamojoje teisėje.Jis įsigaliojo tik priėmus naują 2000 m. BK. Iki šiol Lietuvos baudžiamojoje teisėje buvo vartojamas tik " nusikaltimo" terminas. Naujasis BK, be "nusikaltimo" termino, įvedė "baudžiamojo nusižengimo" terminą. Taigi, naujojo BK specialioji dalis aprašo ir numato baudžiamąją atsakomybę ne tik už nusikaltimo, bet ir baudžiamojo nusižengimo padarymą. Dėl to ir prireikė naujo termino, kuris apimtų ir nusikaltimus, ir baudžiamuosius nusižengimus. Taip buvo įvestas "NUSIKALSTAMOS VEIKOS" terminas.
Naujame BK yra apie 220 įvairių nusikalstamų veikų sudėčių. Didžiąją jų dalį sudaro nusikaltimai, tačiau apie 10 % veikų yra baudžiamieji nusižengimai.
Pagal BK 11 straipsnio 1 dalį, nusikaltimas yra pavojinga ir BK uždrausta veika (veikimas ar neveikimas), už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis19.65 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikalstamu veiku samprata pozymiai sudetis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lebednikienė
Pasidalink su draugais