Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimo sąvoka, požymiai, klasifikavimas, atskyrimas nuo kitų teisės pažeidimų

Nusikaltimo sąvoka, požymiai, klasifikavimas, atskyrimas nuo kitų teisės pažeidimų

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Nusikaltimas nusikaltimo sąvoka. Nusikaltimo požymiai. Nusikaltimo klasifikavimas. Nusikaltimo atskyrimas nuo kitų teisės pažeidimų. Išvados.

Ištrauka

Teisinių santykių atsiradimas siejamas su senovės Artimaisiais Rytais. Išlikę keletas šumerų akadų teisynų (XXI – XX a. pr. Kr.), hetitų įstatymų (XIV a. pr. Kr.). Teisėtumo gerbimas – vienas iš charakteringiausių senovės Mesopotamijos civilizacijos bruožų. Seniausieji lig šiol rastų įstatymų rinkinių yra karaliaus Urnamu įstatymai, rasti apie 2050 metus Pr. Kr. Jis teigė panaikinęs netvarką ir neteisybę. Straipsniuose taip pat buvo nustatytos įvairios bausmės už tam tikrus nusikaltimus. Seniausieji išlikę įstatymų rinkiniai yra fragmentinio pobūdžio ir dar nevadintini kodeksais. Senovės epochos Babilonijos karaliaus Hamurabio įstatymų rinkinys sudarytas apie 1750 m. Pr. Kr. Jam turėjo įtakos Mesopotamijos įstatymai, bet Hamurabio įstatymų rinkinys sistemingesnis. Jis jau buvo vadinamas ,,Hamurabio kodeksu". Tačiau jame neatskiriama viešoji teisė nuo privatinės, baudžiamoji nuo civilinės ir materialinė nuo formalinės. Hamurabio įstatymai buvo pirmasis rimtas mėginimas kodifikuoti teisę. Sio karaliaus įstatymai – pirmasis istorijoje išsamus teisinių normų ir administracinių reglamentų rinkinys. Hamurabio įstatymai – svarbus socialinės istorijos ir senovės teisės pažinimo šaltinis. Hamurabio kodeksas rodo, kad Babilonijoje jau buvo taikomas bausmės už teisėtvarkos pažeidimus principas. Už kiekvieną nusikaltimą buvo atitinkama bausmė. Ant pirmtakų senovės teisinių santykių pamatų buvo statomi vėlesni ir dabartiniai teisės pagrindai.
Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika. Kaip ir kiekvienoje teisinėje valstybėje, gimdamas žmogus įgyja teises ir pareigas. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 18 straipsnis skelbia, kad žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės. Tačiau kiekvieno žmogaus pareiga yra laikytis tam tikros nustatytos tvarkos – įstatymų. Asmenys, kurie pažeidžia įstatymus – nusikalsta ir užsitraukia baudžiamąją atsakomybę.
Šio kursinio darbo tikslas: išsiaiškinti, kas tai yra nusikaltimas, kuo nusikaltimas skiriasi nuo kitų teisės pažeidimų.
Priemonės: rašydama darbą naudojausi literatūra. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis13.88 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo savoka pozymiai klasifikavimas atskyrimas nuo kitu teises pazeidimu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais