Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimas ir baudžiamasis nusižengimas

Nusikaltimas ir baudžiamasis nusižengimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Nusikalstamos veikos samprata ir rūšys. Nusikalstamos veikos sudėtis, stadijos ir formos. Nusikalstamos veikos sudėties požymiai. Nusikalstamos veikos sudėčių rūšys. Nusikalstamos veikos kvalifikavimas. Amžius, nuo kurio asmuo atsako pagal baudžiamąjį įstatymą. Išvados.

Ištrauka

Sąvoka baudžiamoji veika reiškia, kad ji yra baudžiamoji veika, t.y. baudžiamosios] veika, už ją yra baudžiama remiantis baudžiamosios teisės (baudžiamojo įstatymo, pvz., Baudžiamojo kodekso) normomis.
Lietuvos baudžiamajame kodekse yra įtvirtinta nusikalstamos veikos sąvoka, kuri etimologiškai nėra tinkama; pirmojo žodžio šaknis (nusikalst-) suponuoja tai, terminas yra žodžio nusikaltimas sinonimas. Pagal LR BK nusikalstamos veikos yra skirstomos į nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus - tokiu atveju teisės pažeidimo rūšies pavadinimas (nusikalstama veika) sutampa su vienu iš pažeidimo porūšiu (nusikaltimas), gaunama sąvokų tautologija (tinkamesnė BK formuluotė galėtų būti - baudžiamosios veikos yra skirstomos į nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus).
Pagrindinis dokumentas, reglamentuojantis baudžiamosios teisės nuostatas yra 2000m. priimtas ir nuo 2003 – 05 – 01d. įsigaliojęs Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas. Jį sudaro bendroji ir specialioji dalys. Baudžiamosios teisės esmė – apsaugoti tam tikrus žmonių interesus. Sankcijos nukreiptos į asmenis padariusius nusikaltimus ar baudžiamuosius nusižengimus, kuriems dėl padarytų nusikalstamų veikų remiantis BK sankcijomis taikomi asmeninio, moralinio ar turtinio pobūdžio suvaržymai. Baudžiamosios teisės teorijoje yra išskiriamos kelios nusikalstamos veikos stadijos bei formos: rengimasis padaryti nusikaltimą, pasikėsinimas padaryti baudžiamąją veiką, savanoriškas atsisakymas pabaigti baudžiamąją veiką.
Veikos stadijos ir formos:
Rengimasis padaryti nusikaltimą - priemonių ir įrankių suieškojimas ar pritaikymas, veikimo plano sudarymas, bendrininkų telkimas arba kitoks tyčinis nusikaltimo padarymą lengvinančių sąlygų sudarymas. Asmuo atsako tik už rengimąsi padaryti sunkų ar labai sunkų nusikaltimą. Asmuo už rengimąsi padaryti nusikaltimą atsako pagal baudžiamąjį įstatymą, numatantį atitinkamą baigtą nusikaltimą. Bausmė tokiam asmeniui gali būti švelninama.
Pasikėsinimas padaryti baudžiamąją veiką - tyčinis veikimas ar neveikimas, kuriais tiesiogiai pradedamas daryti nusikaltimas ar baudžiamasis nusižengimas, jeigu veika nebuvo baigta dėl nuo kaltininko valios nepriklausančių aplinkybių. Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką yra ir tada, kai kaltininkas nesuvokia, jog jis veikos negali pabaigti, todėl, kad kėsinasi į netinkamą objektą arba naudoja netinkamas priemones. Asmuo už pasikėsinimą padaryti baudžiamąją veiką atsako pagal baudžiamąjį įstatymą, numatantį atitinkamą baigtą nusikaltimą. Bausmė tokiam asmeniui gali būti švelninama. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis20.06 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŠlušnys
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word nusikaltimas ir baudziamasis nusizengimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Šlušnys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą