Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimo sudėties elementai ir požymiai

Nusikaltimo sudėties elementai ir požymiai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Nusikaltimo sudėties samprata ir reikšmė. Nusikaltimo sudėties struktūra. Nusikaltimo sudėčių klasifikavimas. Pagrindinės nusikaltimų sudėtys. Kvalifikuota nusikaltimo sudėtis. Privilegijuota nusikaltimo sudėtis. Išvados.

Ištrauka

Terminas ,,nusikaltimas" tam tikra prasme yra magiškas, vieniems užgniaužiantis kvapą ir sukeliantis didelį susidomėjimą, kitiems – gana nemalonias asociacijas ir baimę. Nors terminas ,,nusikaltimas" yra gana abstraktus ir sudėtingas bei gali būti teisingai suvokiamas tik turint atitinkamą teisinį parengimą, daugeliui šis žodis sukelia visai konkrečias asociacijas. Vieni šį žodį sieja su nužudymu, kiti – su vagyste, treti – su plėšimu. Tačiau kodėl ir plėšimas, ir turto sunaikinimas, ir kūno sužalojimas laikomi nusikaltimu, o, pavyzdžiui, prostitucija ar važiavimas transportu be bilieto – ne? Kodėl aborto padarymas tam tikromis sąlygomis yra normalus verslas, o kitomis – nusikaltimas? Tam kad atsakytume į iškeltus klausimus, reikia išnagrinėti terminą ,,nusikaltimas". Juk būtent šis terminas jungia visas Baudžiamojo kodekso (BK) specialiojoje dalyje nurodytas veikas. Kas bendra tarp vagystės ir nužudymo, kūno sužalojimo ir valstybės išdavimo? Įstatymus priima ir žmonių poelgius priskiria prie nusikaltimų įstatymų leidėjas. Tai jis sprendžia, koks žmogaus poelgis bus traktuojamas kaip nusikaltimas. Tačiau gali kilti neaiškumų, kuo jis vadovaujasi. Ar yra kokie kriterijai, kuriais vadovaujasi įstatymų leidėjas, kriminalizuodamas žmonių poelgius? O gal jis kaip koks caras – ką nori, tą daro: nori – pamalonina, nori baudžia. Pavyzdžiui nustatys baudžiamąją atsakomybę už pasibučiavimą viešoje vietoje. Nusikaltimo sudėtis lot. yra "corpus delicti " ir nuo apytikriai XVI a. turėjo procesinę reikšmę kaip pakankamas bylos tyrimo teisme pagrindas esant pakankamai įrodymų, kad asmens veikoje yra nusikaltimo požymių.
Iš visų žinomų baudžiamųjų kodeksų, faktiškai tik VFR BK yra norma į kurią įtraukta nusikaltimo sudėties sąvoka. Kodeksai kurie buvo priimti XXa. – Prancūzijos BK 1992 m., Ispanijos BK 1995 m., Austrijos BK 1975 m., Šveicarijos BK 1937 m., nenaudoja termino "nusikaltimo sudėtis", nežinomas jis ir anglosaksų teisės sistemoje.
Daugumos Europos valstybių baudžiamosios teisės vadovėliuose ar net įstatymuose vartojamas terminas "nusikaltimo sudėtis". Kaip ir Lietuvoje, nusikaltimo sudėtis laikoma baudžiamosios atsakomybės pagrindu. Vokietijos BK terminą nusikaltimo sudėtis apibūdina kaip "teisėtą sudėtį", "įstatymo sudėtį", sutapatindamas jį su BK išdėstyta straipsnio dispozicija. JAV baudžiamojoje teisėje nusikaltimo sudėtis apima subjektyviąją ir objektyviąją pusę, o pvz. subjekto amžiaus šis terminas neapima, kaip beje ir nusikaltimo objekto požymių. (4, 35psl.)
Nusikaltimo sudėtis tai tam tikrų įstatyme numatytų subjektyvių ir objektyvių požymių visuma, kurių buvimas leidžia pripažinti veiką nusikaltimu, o veiką padariusį asmenį patraukti baudžiamojon atsakomybėn. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.4 KB
AutoriusVytenis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasHenrikas Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo sudeties elementai ir pozymiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Henrikas Šadžius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą