Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Aš vaizdo ypatybių įvertinimas taikant dvidešimties pasisakymų testą

Aš vaizdo ypatybių įvertinimas taikant dvidešimties pasisakymų testą

  
 
 
12345678
Aprašymas

Socialinės psichologijos laboratorinis darbas. Įvadas. Metodika. Rezultatai ir jų analizė. Išvados. Aš vaizdo ypatybių įvertinimas taikant dvidešimties pasisakymų testą

Ištrauka

Svarbiausia mūsų dalis yra savasis AŠ. Norėdami suprasti, iš kur kyla savojo AŠ pojūtis, neurologai tiria smegenų veiklą, nuo kurios priklauso savivoka, savęs vertinimas (Myers, 2008).
Savęs vertinimas- tai vienas iš svarbiausių asmenybės darinių, kuris atlieka mūsų elgesio ir veiklos vidinio reguliatoriaus funkcijas. Vertinimas yra "AŠ vaizdo" palyginimas su nusistovėjusiais etalonais, perimtais vertinimo standartais. Jis leidžia nustatyti, kiek kuri nors savybė arba poelgis atitinka pasirinktą kriterijų (Suslavičius, Valickas, 1999).
"AŠ vaizdas- tai palyginti pastovi, daugiau ar mažiau įsisąmoninta ir išgyvenama kaip vienintelė individo vaizdinių ir nuomonių apie save sistema, kuria vadovaudamiesi žmonės sąveikauja su kitais žmonėmis ir vertina patys save" (Bendravimo psichologija, 2005). Dar kitaip, tai informacijos apie save visuma.
Šiuolaikinėje psichologijoje AŠ vaizdo supratimas yra laikomas labai svarbiu individualybės vertinimo aspektu, nes juo vadovaudamiesi mes tvarkome savo pasaulį ir tai daro didelę įtaką mūsų socialinės informacijos apdorojimui. Savojo AŠ samprata suteikia kryptį mąstymui ir elgesiui (Myres, 2008). Dėl šios priežasties pastaraisiais dešimtmečiais gausėja socialinės psichologijos tyrimų, kurie nagrinėja "AŠ vaizdo" struktūrą bei jo formavimąsi. Vienas iš tokių tyrimų, tai Dvidešimties pasisakymų testas (Twenty statements test (TST)), kuris buvo naudojamas ir šiame tyrime ir kuris padėjo užfiksuoti atskirų individų identifikavimosi, savęs vertinimo bruožus bei juos palyginti.
Darbo tikslas- studentų ir studenčių "AŠ vaizdo" ypatumų palyginimas.
Hipotezės. 1. Dauguma tyrimo dalyvių, pateikdami savęs apibūdinimus, pirmiausia siekia išvardinti objektyviuosius aspektus ir tik tada pereina prie subjektyviųjų, o tie, kurie pradeda subjektyviaisiais aspektais, prie objektyviųjų nebepereina (pagal M.Kuhn ir T. McPartland tyrimo duomenis). 2. Studentės yra labiau orientuotos į esamą ar būsimą šeimą nei studentai. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word As vaizdo ypatybiu ivertinimas taikant dvidesimties pasisakymu testa [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais