Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Miulerio-Lajerio iliuzija (2)

Miulerio-Lajerio iliuzija (2)

  
 
 
12345
Aprašymas

Literatūros apžvalga. Darbo tikslas. Ištirti Miulerio – Lajerio iliuzijos dėsningumus, pasitelkiant vienodo ilgio tieses su skirtingais antgaliais, pasireiškiančius pasirinktam tiriamajam. Darbo metodika. Rezultatai ir jų aptarimas. Tiesių palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Literatūros apžvalga
Žmogus dažnai daro suvokimo klaidų (Psichologija studentui, 2000), t. y. kai žmogaus suvokimas yra klaidingas, neatitinkantis tikroves. Kadangi rega yra vienas reikšmingiausių pojūčių lyginant su kitais jutimais (pvz: kai tarp regos ir kitų jutimų kyla prieštaravimas, paprastai laimi rega) (Myers, 2000), yra labai svarbu suvokti regos iliuzijos veiką. Vienas plačiai žinomas ir tiriamas regimojo suvokimo galvosūkis – Miulerio – Lajerio iliuzija, pagrysta suvokiamo dydžio ir suvokiamo nuotolio sąveika.

Darbo tikslas
Ištirti Miulerio – Lajerio iliuzijos dėsningumus, pasitelkiant vienodo ilgio tieses su skirtingais antgaliais, pasireiškiančius pasirinktam tiriamajam.

Darbo metodika
Tiriamasis: I kurso studentė, moteris, 19 metų.
Darbo priemonės: kompiuteris, speciali programa.
Darbo eiga. Tyriamajam 120 kartų buvo pateikiamos keturių tipų atkarpos (vienodo ilgio, tačiau skirtingų krypčių) (žr.1pav.), kuriose tyriamasis tūrėjo pažymėti vidurio tašką. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Miulerio Lajerio iliuzija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Laboratoriniai darbai
  • 4 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Radzevičienė
Pasidalink su draugais