Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Miulerio-Lajerio iliuzijos tyrimas (4)

Miulerio-Lajerio iliuzijos tyrimas (4)

  
 
 
123456
Aprašymas

Literatūros aprašymas. Darbo tikslas. Nustatyti, ar tiriamojo regimasis laukas yra homogeniškas. Užduotis. Nustatyti, ar visose regimojo lauko srityse vienodo dydžio objektai viena akimi suvokiami vienodi. Stimulai. Tiriamasis. Darbo eiga. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Suvokimas yra psichinis procesas, kuris padeda jutimo organams (pvz. odai) pažinti aplinką, pasaulį, bei save. Kai dirgiklis dirgina jutimo organų receptorius, žmogus suvokia aplinką. Tai yra pagrindinė pažinimo proceso dalis (Psichologijos žodynas, 2003)..
Mūsų tinklainėje yra stiebeliai ir kūgeliai, kurie yra pasiskirstę skirtinguose vietose. Daugiausia kūgelių yra susikaupę aplink centrinę duobutę (akies tinklainės centre), kurioje stiebelių išvis nėra. Taigi dauguma kūgelių turi savas bipolines ląsteles, kurios padeda perduoti jų informaciją į regos žievę. Pavyzdžiui, jei pasirinksime žodį šiame sakinyje ir žiūrėsime į jį tiesiai, taip sutelkdami jo atvaizdą centrinės duobutės kūgeliuose, pastebėsime, kad žodžiai esantys per kelis centimetrus į šoną, atrodo neryškūs. Taip yra todėl, kad jų vaizdas dirgina daugiau periferinės tinklainės sritis, kuriose vyrauja stiebeliai (Myers, p. 156, 2000). Kadangi didžiausias kūgelių tankis yra tinklainės centre, tai kūgelių tankis mažėja einant į periferiją. Kai regimosios žievės ploteliai gauna signalus iš vienodo receptorių skaičiaus, tai dėl receptorių tankio kitimo centrinė tinklainės dalis sužadins didesnę žievės dalį, negu toks pat periferinės tinklainės plotas. Taigi vienodo dydžio objektai regos lauko centre ir periferijoje bus suvokiami skirtingo dydžio (A. Dzekevičiūtė, 2006). ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Miulerio Lajerio iliuzijos tyrimas (4) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Laboratoriniai darbai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Radzevičienė
Pasidalink su draugais