Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Mada ir drabužiai>Mada ir drabužiai

Mada ir drabužiai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Drabužiai ir mada. Mada ir jos iliustratoriai. Menas ir mada. Aukštoji mada. Pret-a-porter ir gatavi drabužiai. Antimada. Futurizmas madoje arba ateities stilius. Mada visur. Kintančios formos. Mada ir lytis. Čarlsas Frederikas Vortas ir aukštosios mados pradžia. Dvidešimtas amžius. Svarbiausios XX amžiaus mados ikonos. Santrauka.

Ištrauka

Mada apima kur kas daugiau nei vien drabužius. Žmonės, anot škotų rašytojo Tomo Karlailio, galėtų būti paprasčiausi gyvuliai, kurie gimsta nuogi, tačiau jiems reikalingi drabužiai, kad apsaugotų kūną nuo kaitros ir nuo šalčio, nuo lietais, sniego ir saulės. Jei tai būtų vienintelė priežastis dėl ko dėvimi drabužiai, tai per visą savo gyvenimą prireiktų tik kelių aprangos detalių. Nuo gilios senovės drabužiai buvo dekoracija ir priemonė išsiskirti iš kitų. Visais laikais kostiumas aiškiausiai rodė žmogaus priklausomybę tam tikrai hierarchinei grupei. Priešingai nei vėlesesnės mados, pirmieji kostiumai ilgą laiką likdavo nepakitę. Kostiumas asmeniui suteikia labia mažai laisvės, verčia individą likti jam skirtoje vietoje, išreiškia tikėjimą nekintamumui. Antra vertus, tai instrumentas individo, kuris nori pažeisti nustatytą tvarką.
Iki XIX a. taisyklės reguliuodavo, kas kokius drabužius gali dėvėti, išoriniai ženklai rodydavo ir pabrėždavo socialinius skirtumus. Už šių taisyklių nesilaikymą buvo baudžiama , tačiau tai neapsaugojo nuo pažeidimų: žmogiškąją tuštybę labia sunku sutramdyti.
Šiandien modeniose parduotuvėse ieškome stilingų drabužių, nes jie demonstruoja prestižą. Tačiau neužtenka, kad drabužis būtų gražus ir naujas arba brangus. Žmogus, siekiantis karjeros, turi būti madingas.
Mada prasideda tada, kai žmonės rengdamiesi patiria malonumą, kai naujovių troškimas funkcinius sprendimus nukelia į antrą planą. Mada leidžia įgyvendinti paradoksą: būti grynai savimi, tačiau tuo pat metu parodyti priklausomybę tam tikrai grupei. Priešingai kostiumams (istoriniam kostiumui, buvusiam iki XXa.), mada yra linkusi nuolatos keistis ir čia glūdi jos žavesys.
Mada apibrėžiama kaip trumpalaikis visuomenės daugumos tam tikros formos kostiumo pomėgis. Kitaip tariant, mada išreiškia konkretų tam tikro laikotarpio estetinį idealą. Bet kokiomis priemonėmis siekiama jo, kitaip visuomenės elitas atmes. Atrodytų: mada – ne įstatymas, jos galima nepaisyti, tačiau visuomenė netoleruoja atsiliekančių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMados referatas
KategorijaMada ir drabužiai
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Dydis1.22 MB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mada ir drabuziai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Sigita Kasiliauskienė
Pasidalink su draugais