Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kultūrologija>Kultūrinių renginių organizavimo ypatumai

Kultūrinių renginių organizavimo ypatumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Terminų žodynėlis Įvadas. Darbo tikslas: Nustatyti ir kultūrinių - pramoginių renginių organizavimo ypatumus. Kultūra laisvalaikio ir rekracijos kontekste. Laisvalaikio ir rekreacijos samprata. Kultūros samprata ir kultūros funkcijos. Kultūriniai renginiai. Kultūrinių renginių organizavimo reikšmė. Kultūros centro vaidmuo kultūrinių - pramoginių renginių organizavime. Kultūrinių - pramoginių renginių organizavimas. Vadybos žingsniai. Renginio vietos parinkimas. Renginių klasifikacija. Renginio scenarijaus parengimas. Tema ir idėja. Kompozicijos dėsniai. Tyrimo metodika. Tyrimo tikslas: nustatyti respondentų požiūrį į kultūrinių renginių organizavimo svarbą ir problemas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Darniai visuomenės raidai būtinas ne tik ekonominis, socialinis, bet ir kultūrinis veiklumas bei aktyvumas. Vykstant esminiams pokyčiams visuomenėje, kylant bendram gyvenimo lygiui, vis labiau jaučiamas kultūrinių, meninių, dvasinių vertybių poreikis.
Kiekvienas žmogus turi teisę į dvi svarbiausias egzistavimo sąlygas: darbą ir laisvalaikį. Lietuvos konstitucinėje teisėje apibrėžtos žmogaus kultūrinės teisės, kur laiduojama kiekvieno teisė į poilsį ir laisvalaikį (LR Konstitucija, 1992, 49 str., 4 sk.).
Laisvalaikio praleidimo būdai , tai kiekvieno individo asmeninė pasirinkimo teisė, kuria asmuo išreiškia savo valią, atskleidžia savo požiūrį į vertybių sistemą ir parodo bendrą vidinę kultūrą. Laisvalaikio racionalumo kriterijus – socialinė atsakomybė: kuo atsakingiau žmogus panaudoja laisvalaikį, tuo kryptingiau jis bręsta kaip asmenybė. Todėl pagrindinis laisvalaikio uždavinys socialinėje sistemoje – užtikrinti tokią laiko praleidimo kokybę, kad formuotusi kuo įvairiapusiškesnė asmenybė, sugebanti integruotis į visuomenę.
Lietuvos gyventojai palankiausiai vertina ir aktyviausiai lankosi tokiuose kultūros renginiuose kaip šventės, mugės bei koncertai. Šiuos renginius mėgsta ir jaunimas, ir vyresnieji. Jų vertinimas nepriklauso nuo išsilavinimo. Šventės, mugės vadinamos masiniais renginiais. Jie traukia įvairių sluoksnių žmones, o koncertų įvairovė leidžia kiekvieno amžiaus, išsilavinimo grupės žmonėms pasirinkti renginį pagal pomėgius. Pagrindiniai renginio tikslai: pajamų gavimas, marketinginė komunikacija, bendruomenės vystymas, savitarpio santykių vystymas.
Kultūrinai renginiai gyventojams – gana svarbus laisvalaikio praleidimo būdas ir kultūrinių poreikių tenkinimo galimybės. Atliktos apklausos parodo, kad siekiant pagerinti kultūrinį gyvenimą būtina organizuoti daugiau ir įvairesnių masinių renginių, skiriant daugiau lėšų kultūrai, rengiant daugiau kultūros vadybos specialistų.
Kultūrinių renginių visuomenei organizavimo pagrindinis krūvis tenka kultūros įstaigoms: kultūros centrams, teatrams, muziejams, bibliotekoms, galerijoms ir kt.
Darbo problema. Kultūrinių įstaigų, organizuojančių įvairius renginius, veikla vykdoma tam tikroje aplinkoje, kuri įtakoja tos bendruomenės kultūrinius poreikius. Nuo aplinkos, kaimas, kurioje randasi kultūros įstaiga, jos veiklos aktyvumo, ten dirbančių kultūros darbuotojų, renginių organizatorių vadybinių gebėjimų priklauso kultūrinių renginių kokybė ir jų galimybė tenkinti gyventojų kultūrinius poreikus. Gyventojų kultūriniai poreikiai auga, didėja pasiūla, todėl labai svarbu, kad organizuojami kultūriniai renginiai būtų įvairūs, įdomūs ir juose lankytūsi gyventojai. Kultūrinių renginių, atitinkančių gyventojų kultūrinius poreikius organizavimui, reikalingos ne tik besikeičiančios kultūrinės įstaigos, bet ir profesionaliai pasirengę kultūros vadybininkai, tačiau, kaip rodo anketinės apklausos, profesionalių vadybininkų pasiruošusių renginių organizavimui trūksta ir organizuojami renginiai ne visai tenkina gyventojus.

Darbo tikslas
• Nustatyti ir kultūrinių - pramoginių renginių organizavimo ypatumus.

Darbo užaviniai:
• išanalizuoti kultūrinių - pramoginių renginių organizavimo ypatumus, renginių svarbą laisvalaikio praleidimui.
• Išsiaiškinti kultūrinių renginių lankytojų nuomonę apie kultūrinių – pramoginių renginių organizavimą.
• sudaryti anketas ir atlikti anketinę apklausą, išanalizuoti surinktą informaciją ir pateikti išvadas.

Darbo objektas. Kultūrinių - pramoginių renginių organizavimo ypatumai.

Darbo metodai:
Literatūros šaltinių analizė;
Anketinė apklausa;
Statistinė duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKultūrologijos kursinis darbas
KategorijaKultūrologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Dydis67.27 KB
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kulturiniu renginiu organizavimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • D. Micutienė
Pasidalink su draugais