Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Vaiko piešinio "Neegzistuojantis gyvūnas" psichologinė analizė

Vaiko piešinio "Neegzistuojantis gyvūnas" psichologinė analizė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Duomenys apie tiriamąją mergaitę. Piešinio "Neegzistuojantis gyvūnas" analizės protokolas. Piešinio "Neegzistuojantis gyvūnas" išsami psichologinė analizė. Spalvų aiškinimas. Personažo kūrimo būdas. Emocinės savybės. Bendravimo sritis. Pokalbis, emocijos. Pokalbio analizė. Išvados.

Ištrauka

Sakoma, kad piešinys - sielos veidrodis. Iš tiesų, žmogaus piešinys atspindi jo psichologinę būseną. Baltas, tuščias popieriaus lapas - tarsi vaiko gyvenimas, piešdamas žmogų, vaikas visada nesąmoningai reprezentuoja save. Todėl kartais galime paprašyti vaiko nupiešti save ar šeimą, norėdami suprasti, kaip jis jaučiasi, koks jo santykis su aplinka ir jį supančiais žmonėmis. Spalvos vaiko piešinyje gali atspindėti jo nuotaiką, jausmus, subrendimą, štrichai, linijos, lapo dydis, objektų išdėstymas erdvėje – viskas kalba apie vaiką, jo būseną. Taigi, vaiko piešinys tampa labai informatyvus, jei tik moki jį ,,skaityti". Vertinant vaikų piešinius, reikia turėti galvoje vaiko psichologiją. (A. Gaižutis, 1982).
Piešinių testas ,,Neegzistuojantis gyvūnas" yra viena iš informatyviausių piešimo metodikų, parengta M. Z. Dukarevič. Tai projekcinė technika ir šio metodo pagrindas – psichomotorinių ryšių teorija. Vaikui pateikiamas baltas popieriaus lapas, pieštukai ir trintukas. Pateikiama instrukcija – reikia sugalvoti ir nupiešti neegzistuojantį, fantastinį gyvūną bei duoti jam neegzistuojantį vardą. Testas apibūdina vaiko vaizduotės ir mąstymo tipą, jo požiūrį į kūrybinę užduotį.
Testas yra statistiškai netikrintas, jo standartizacija neatlikta, taigi jo duomenys gali būti analizuojami tik kaip laisvo piešinio. Šį testą galima jungt su kitais metodais bei testais, pvz., ,,Laimingas gyvūnas", ,,Piktas gyvūnas", ,,Nelaimingas gyvūnas", kurie leistų išsiaiškint tiriamojo vertybes ir siekius, (,,Laimingas gyvūnas"), užslėptas agresyvias arba depresyvias tendencijas, reakciją į grėsmę (,,Piktas gyvūnas"), turimų baimių pobūdį, tiriamojo suvokimą apie aštriausias problemas (,,Nelaimingas gyvūnas").(A.Vengeris, 2007).
Planas:
1. Tyrimo tikslas – išanalizuoti tiriamojo nupieštą neegzistuojantį gyvūną.
2. Tyrimo objektas – vaiko piešinys ,,Neegzistuojantis gyvūnas", vaiko elgesys piešimo metu.
3. Tyrimo uždaviniai – išanalizuoti vaiko piešinį, sužinoti apie vaiką informacijos.
4. Metodai – instrukcija, stebėjimas, pokalbis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos analizė
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasAnalizės
Apimtis9 puslapiai 
Dydis23.11 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiko piesinio psichologine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Analizės
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • I. Sabienė
Pasidalink su draugais