Išplėstinė paieška
 
 

Kaip sukurti komandą?

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Komandų grupės. Komandos bruožai. Komandos funkcijos. Komandų kūrimas. Komandos formavimo stadijos. Vaidmenys komandoje. Komandos efektyvumas. Efektyvi komandos veiklos misija. Išvados.

Ištrauka

Kas yra "komanda"? "Komandos" apibrėžimai paprastai pateikia nemažai sąlygų, kurios turi būti patenkintos, kad grupę žmonių būtų galima pavadinti komanda. Pirma, grupės nariai privalo turėti bendrus darbo tikslus. Jie sąveikauja vienas su kitu, kad įgyvendintų šiuos bendrus tikslus. Komandos nariai taip pat turi aiškiai apibrėžtus ir vienas nuo kito priklausomus vaidmenis, jie turi organizacinį komandos identitetą su apibrėžta organizacine funkcija ("Darbo ir organizacinė psichologija", Kaunas, 2005, 315-316psl.). Taigi, komanda – tai kartu dirbančių asmenų grupė, kurioje visų asmenų buvimas yra būtinas bendram tikslui įgyvendinti ir kiekvieno grupės nario individualiems poreikiams patenkinti. Tokią grupę sudaro panašūs ir kartu skirtingi žmonės. Tai, kuo jie panašūs tarpusavyje, leidžia jiems būti kartu, o tai, kuo jie skiriasi, daro buvimą kartu vaisingą ir visavertį (Kasiulis Juozas "Vadovavimo psichologija", Kaunas, 2001, 75psl.).
Kodėl žmonės dirba komandomis? Kalbant apskritai, komandos gali pasiekti tokį tikslą, kurį vienam žmogui, dirbančiam atskirai, būtų sunku įgyvendinti. Akušerės ir vizituojantis medicinos personalas turi įgūdžių, kurių neturi bendrosios praktikos gydytojai. Iš tiesų dauguma organizacijų nori turėti įgūdžių derinį, kad galėtų teikti sudėtingas paslaugas ar gaminti modernius gaminius. Mohrman ir Cohen (1995) nurodo šias komandomis grindžiamo darbo diegimo organizacijose priežastis:
komandos sudaro sąlygas organizacijoms sparčiai ir ekonomiškai sukurti bei pateikti produktus, nebloginant jų kokybės;
komandos laidžia organizacijoms efektyviau išmokti (ir išsaugoti tai, kas išmokta);
galima sutaupyti laiko, jei veiklą, kurią anksčiau paeiliui vykdė atskiri žmonės, vienu metu vykdys komandos nariai;
skatinamos naujovės, nes idėjos susikryžmina;
komandos gali integruoti ir susieti informaciją tokiais būdais, kurių atskiras žmogus niekaip neįgyvendina;
Be to, darbas komandose gali padidinti produktyvumą. Macy ir Izumi atliko 131 organizacinių pokyčių lauko tyrimų metaanalizę ir pastebėjo, kad intervencijos, kurių metu buvo tobulinamos komandos, ir autonominių komandų (tai yra komandų, atsakančių už savo darbą) sukūrimas turėjo didelę įtaką organizacijų veiklos finansiniams rodikliams. Applebaum ir Batt (1994) apžvelgė 12 didelių tyrimų bei 185 vadovavimo praktinius atvejus ir padarė išvadą, kad, perėjus prie darbo komandose, pagerėja ir organizacijos efektyvumo, ir kokybės rodikliai ("Darbo ir organizacinė psichologija", Kaunas, 2005, 316 psl.).
Taigi jei įmonė sugeba suburti efektyviai dirbančią žmonių komandą, didesnė tikimybė, kad jų teikiamos paslaugos ar gaminamos prekės bus kokybiškesnės. Tad šiame referate pabandysiu panagrinėti, ko reikia gerai komandai suburti, kokius pranašumus turi efektyviai dirbanti komanda, kokius vaidmenis atlieka komandoje kiekvienas narys ir kaip apskritai sukurti efektyviai dirbančią komandą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis26.5 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip sukurti komanda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. G. Žibėnienė
Pasidalink su draugais