Išplėstinė paieška
 
 

Komandos organizacijoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti komandinį darbą šiuolaikinių organizacijų kontekste. Komanda organizacijoje. Komandos apibrėžimas. Komandinės veiklos bruožai. Komandinio darbo privalumai ir trūkumai. Komandinio darbo privalumai. Komandinio darbo trūkumai. Komandų klasifikacija. Komandų kūrimas. Komandos sudarymo ypatumai. Komandos narių vaidmenys ir funkcijos. Komandos narių vaidmenys. Komandos funkcijos. Komandos narių skatinimas. Komandos atsakomybės pasiskirstymas. Komandų efektyvumas. Komandinio darbo sampratos raida. Šiuolaikinis komandų efektyvumo modelis. Komandų ir grupių veiklos lyginamoji analizė. Naujo komandų efektyvumo modelio taikymas. Išvados.

Ištrauka

Individas yra svarbi kiekvienos organizacijos sudedamoji dalis, besilaikanti savitų vertybių, normų, įsitikinimų, disponuojanti turimomis žiniomis, kompetencijomis. Kadangi organizacija yra sudaryta ne iš vieno, bet daugelio individų, todėl yra itin svarbi jų tarpusavio sąveika organizacijos vidiniame bei išoriniame lygmenyse. Tam, kad organizacija galėtų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, efektyviai vykdyti savo veiklą, šie individai joje turi veikti kartu, t.y., pasinaudodami savo turimomis kompetencijomis, gebėti efektyviai dirbti grupėse, komandose, mokėti prisiimti vienokį ar kitokį vaidmenį jose.
Analizuojant komandas organizacijoje, kaip bus galima įsitikinti įsigilinus į visą šio darbo esmę, neišvengiamos yra individo, grupių sąvokos, kurios ganėtinai dažnai bus minimos visame darbe. Tai rodo analizuojamos temos glaudžią sąsają su prieš tai paskaitų metu aptartomis temomis: individo bei grupių organizacijoje analizėmis.
Šio darbo objektas – komandos organizacijoje. Tam, kad būtų atsakytas pagrindinis probleminis klausimas, kokia komandos vieta šiuolaikinės organizacijos kontekste, buvo išsikeltas toks darbo tikslas – išanalizuoti komandinį darbą šiuolaikinių organizacijų kontekste. Šiam tikslui pasiekti užsibrėžti tokie darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti komandos organizacijoje sampratą bei svarbą.
2. Išanalizuoti komandos organizacijoje rūšis.
3. Apibrėžti komandų sudarymo ypatumus ir pagrindines komandos narių funkcijas.
4. Išanalizuoti komandos narių organizacijoje skatinimo galimybes bei jų atsakomybę.
5. Išanalizuoti komandos efektyvumą.
6. Palyginti grupių ir komandų veiklas organizacijoje.
7. Remiantis komandos efektyvumo modeliu, išanalizuoti komandos veiklą.
Pagrindiniai literatūros šaltiniai, kuriais buvo naudojamasi atliekant teik teorinę, tiek praktinę komandos organizacijoje analizę, apima Lietuvos ir užsienio autorių knygas bei mokslinius straipsnius šia tema. Išskiriame tokius pagrindinius autorius, kurių analizėmis šiame darbe remtasi daugiausiai: St. P. Robbins, B. Vijokienė, P. Jucevičienė, J.A.F. Stoner, G. M. Parker ir kt.
Komandos sąvoka yra suvokiama labai skirtingai, dažnai nurodomi skirtingi komandoms įtaką darantys veiksniai. Todėl darbo pradžioje yra itin svarbu apsibrėžti aiškius kriterijus, pagal kuriuos bus vertinama komandos sąvoka, jos elgsena organizacijos kontekste.
Siekiant išanalizuoti komandų vietą organizacijoje, į komandą šiame darbe yra žvelgiama kaip į organizacijos – socialinės sistemos, siekiančios tam tikrų tikslų elementą. Kiekvieną organizaciją sudaro atskiri individai, turintys atitinkamas profesines kompetencijas, įgūdžius, pasižymintys tam tikromis savybėmis, charakterio ypatybėmis, puoselėjantys tam tikras vertybes ir pan. Tačiau būdamas vienu iš organizacijos elementų, individas negali ilgą laiką dirbti tik atskirai, todėl jis su kitais individais jungiasi į tam tikras grupes, kurios ilgainiui gali tapti komandomis. Tačiau ne visada. Toliau šioje dalyje analizuojama, kas yra komanda, kas padeda atskirti grupę nuo komandos, vertinami komandos darbo privalumai bei trūkumai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis39 puslapiai 
Dydis113.52 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandos organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 39 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais