Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Maisto technologija>Fermentų įtaka duonos gamybos technologijoje

Fermentų įtaka duonos gamybos technologijoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Fermentų įtaka duonos gamybos technologijoje. Fermentų įtaka tešlos rūgštingumo kitimui brandinimo ir kildimo metu. Fermentų įtaka kvietinės duonos kokybei. Fermentuotų produktų įtaka kvietinių kepinių šviežumo išsilaikymui. Prebiotinių skaidulų ir fermento ksilanazės priedų įtaka puskvietinės duonos tekstūros savybėms. Bendroji duonos charakteristika, gamybos technologija, asortimentas. Bendroji duonos charakteristika. Asortimentas. Duonos gamybos technologinis procesas. Šalčio naudojimas duonos gamyboje. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu duonos gamyboje plačiai paplito intensyvūs vienfaziai tešlos ruošimo būdai, dedant į tešlą įvairias priedų kompozicijas, taip pat ir mikroorganizmų augimo inhibitorius, nuo kurių, ypač jei stokojama technologinės patirties, dažnai nukenčia kepinių kokybė. Kvietinės duonos gamybos technologijoje svarbi kepinių šviežumo išsilaikymo problema, kuri susijusi su minkštimo žiedėjimu ir aromato pokyčiais bei tokiomis mikrobinės kilmės ydomis kaip pelėjimas ir bulvinė liga. Mikrobinis gedimas ypač pasireiškia šiltuoju metų laiku ir dėl to susidaro dideli gamybiniai duonos nuostoliai. Pastaraisiais metais stebimos naujos vartotojų poreikių ir produktų pasirinkimo tendencijos: vis dažniau pirmenybė teikiama sveiko ir saugaus maisto produktams, gaminamiems vartojant kiek galima mažiau sintetinių priedų ir daugiau biologiškai vertingų medžiagų. Duonos gamyboje iki šiol dažnai vartojamos įvairios kokybę gerinančių medžiagų kompozicijos. Į daugelio jų sudėtį įeina ne tik biologiškai aktyvios medžiagos, bet ir cheminiai junginiai (emulsikliai, oksidatoriai, redukuojantys junginiai, konservantai ir kiti).
Duona užima ypatingą vietą mūsų maitinime. Be duonos neįmanoma įsivaizduoti tiek sveiko žmogaus, tiek tų, kam reikia dietinio maitinimo, maisto raciono. Be to, duona pasižymi reta savybe – ji niekada neatsibosta, kas leidžia įtraukti ją į kasdienį racioną.

Darbo tikslas – pagerinti supratimą apie fermentų įtaka duonos gamybos technologijoje.
Siekiant įgyvendinti numatytą tikslą, keliami šie darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti fermentų įtaka duonos gamyboje.
2. Išsiaiškinti α-amilazės fermento poveiki duonai.
3. Išsiaiškinti bendras duonas charakteristikas.
4. Išnagrinėti duonos asortimentą.
5. Išnagrinėti duonos gamybos procesus
6. Išanalizuoti prebiotinių skaidulų ir fermento ksilanzės priedų įtaka puskvietinės duonos tekstūros savybėms. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMaisto technologijos referatas
KategorijaKita >  Maisto technologija
TipasReferatai
Apimtis29 puslapiai 
Dydis527.74 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fermentu itaka duonos gamybos technologijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 29 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J. Andrijauskienė
Pasidalink su draugais