Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Kauno miesto savivaldybės veikla

Kauno miesto savivaldybės veikla

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėti Kauno miesto savivaldybės ypatumus. Veiklos teisiniai pagrindai. Vidaus administravimas. Veiklos problemos. Išvados.

Ištrauka

Visų pirmiausia derėtų išsiaiškinti pagrindinę, institucijos, kurią nagrinėsiu, sąvoką – savivaldybė. Pagal Vietos savivaldos įstatymo aktualią redakciją, tai – įstatymo nustatytas valstybės teritorijos administracinis vienetas, kurio bendruomenė turi Konstitucijos laiduotą savivaldos teisę, įgyvendinamą per to valstybės teritorijos administracinio vieneto nuolatinių gyventojų išrinktą savivaldybės tarybą ir jos sudarytas, jai atskaitingas vykdomąją ir kitas savivaldybės institucijas ir įstaigas. Taip pat reikėtų paminėti, jog savivaldybė yra viešasis juridinis asmuo .
Šiame referate nagrinėjama Kauno, antrojo pagal dydį Lietuvoje miesto savivaldybę. Šio miesto savivaldos istorija siekia dar XV a., kai 1408m. miestui buvo suteiktos Magdeburgo teisės ir jis nepriklausė aplinkinei seniūnijai, valdomai iš Kauno pilies. 1463m. LDK valdovas Kazimieras Jogailaitis suteikė Kauno miestui privilegiją, kuria patvirtino ir praplėtė miesto teises. Ši privilegija yra išlikus iki šiol. XX a. pradžioje miestas buvo tiesiogiai pavaldus šalies administracijai. II pasaulinio karo metu mieste įkurta Kauno miesto apygarda (nacių Ostlandas). Sovietmečiu miestas gavo LTSR respublikinio pavaldumo miesto statusą, t. y. tiesiogiai priklausė ne rajonui (kaip dauguma miestų tuomet), bet respublikai. Po ilgo tarpukario ir sovietmečio laikotarpio, 1990m. įvyko demokratiški ir laisvi savivaldybių rinkimai, kurie vyksta ir iki šiol. Šiuo metu Kaune dirba šeštoji miesto Savivaldybės taryba (jos kadencija 2007-2011 m.). Rinkimai įvyko 2007 m. vasario 26 d., miesto meru išrinktas Andrius Kupčinskas .

Šio darbo tikslas – išnagrinėti Kauno miesto savivaldybės ypatumus.
Darbo objektas – Kauno miesto savivaldybė
Uždaviniai:
1. Aprašyti įstatyminius aktus, kuriais vadovaujasi Kauno miesto savivaldybė;
2. Išsiaiškinti jos vidinę struktūrą;
3. Atskleisti svarbiausias veiklos problemas ir trūkumus

Lietuvos Respublikos Konstitucijos dešimtasis skirsnis yra paskirtas vietos savivaldai. Jis apibrėžia savivaldybių tarybų kadencijos trukmę, kuri yra ketveri metai. Savivaldybės taryba yra sudaryta iš tiesiogiai išrinktų atstovų, ir ji, kartu su jos sudaryta vykdomąja institucija – savivaldybės administracija, įgyvendina Konstitucijos suteiktą savivaldos teisę . Abi šios institucijos turi vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas bei yra atsakingos už savivaldos teisės ir savo funkcijų įgyvendinimą Kauno miesto bendruomenės poreikiams ir interesams.
Savivalda Lietuvoje taip pat remiasi Europos vietos savivaldos chartija, kuri užtikrina, jog visos, ją pasirašiusios šalys, susitarė dėl bendrų savivaldos įgyvendinimo principų, įgaliojimų ir funkcijų. Lietuvos Respublikoje veikiantis Vietos savivaldos įstatymas remiasi ir paklūsta šalies Konstitucijai bei vykdo Europos vietos savivaldos chartijos nuostatas. Jis apibrėžia savivaldybių funkcijas, principus, reglamentuoja savivaldybės institucijų veiklos kompetencijos ribas bei nuostatas.
Vietos savivaldos įstatyme aprašytos savivaldybių funkcijos, pagal sprendimų priėmimo laisvę yra suskirstytos į kelias grupes: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis143.68 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kauno miesto savivaldybes veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • S. Pivoras
Pasidalink su draugais