Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Naujasis viešasis administravimas (2)

Naujasis viešasis administravimas (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: panagrinėti naujojo viešojo administravimo sampratą. Naujasis viešasis administravimas. Naujojo viešojo administravimo raida. Naujojo viešojo administravimo ir naujosios viešosios vadybos sąvokų reikšmė. Naujosios viešosios vadybos modelis, jo esmė. Naujosios vadybos principai. Teorijos įtakojusios naujosios viešosios vadybos atsiradimą. J.Q. Wilson biurokratija. D. Osborne ir T. Gaebler antrepreneriška valdžia. Išvados.

Ištrauka

Rašto darbo tema pasirinkta atsižvelgiant į tai, kad viešojo administravimo raida vyksta tradicinio arba senojo viešojo administravimo ir naujosios vadybos idėjų sandūroje. Tai labai įdomus laikotarpis administravimo srityje. Administravimo modelį paskutiniais dešimtmečiais stipriai veikia globalizacijos procesai bei naujosios informacinės technologijos. Šiuolaikinėje visuomenėje vykstantys socialiniai ir ekonominiai procesai neišvengiamai daro įtaką viešojo administravimo turiniui bei formai, todėl jo raidą lemia tiek valstybės viduje, tiek ir jos išorėje vykstantys procesai. Todėl viešojo administravimo kaitą daugeliu atvejų sąlygojo keletas išsiskiriančių veiksnių, kuriuos sąlygiškai galima suskirstyti į vidinius ir išorinius. Prie pirmųjų priskirtini ekonominiu racionalizmu bei moderniųjų informacinių technologijų taikymu pagrįsti naujieji vadybos metodai ir naujieji teisiniai santykiai. Išorinė įtaka viešajam administravimui pasireiškia įvairiomis globalizacijos formomis. Dauguma jų siejasi ir su naujų informacinių technologijų sparčia raida.
Naujasis viešasis administravimas atsiranda iš vyraujančios viešojo administravimo interpoliacijos, ypač papildžius ją rinkos modeliais ir visuomenės pasirinkimo ekonomika, pagrindinis tikslas šios administravimo formos yra sumažinti biurokratizmą ir padidinti vyriausybės efektyvumą bei našumą.

Darbo tikslas: panagrinėti naujojo viešojo administravimo sampratą.

Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti naujojo viešojo administravimo atsiradimo teorijas.
2. Supažindinti su naujosios vadybos samprata.
3. Aprašyti naujosios vadybos atsiradimą įtakojusias teorijas.

Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.

Kaip žinia tradicinis viešasis administravimas kritikuojamas dėl per griežto reglamentavimo, mažo lankstumo, nepakankamo demokratiškumo, nesudarymo sąlygų tarnautojų iniciatyvai pasireikšti. Tačiau, siekiant administravimo efektyvumo, daugeliu atveju su tais trūkumais taikstomasi Vystantis viešajam administravimui visuomenė dėjo didžiules pastangas, kad galėtų kuo akyliau stebėti kas vyksta valdžioje. Buvo sukurta sistema, kuriai veikiant sunku pavogti visuomenės pinigus, bet tapo dar sunkiau juos efektyviai valdyti. Besistengiant kontroliuoti išimtinai viską, nurodinėjant kaip viskas turi būti daroma – reguliuojant procesą, kontroliuojant įdėjimus – buvo visiškai užmiršti rezultatai. Dėl šių priežasčių valdžios institucijos tapo lėtos, neefektyvios, nužmogintos.
Tradicinio modelio neatitikimas jam kelemiems reikalavimams, jo biurokratiškumas pastūmėjo viešojo administravimo mokslininkus ieškoti naujų efektyvesnių modelių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis24.13 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujasis viesasis administravimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Mantas Dūda
Pasidalink su draugais