Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Klasikinės vadybos teorijos ir organizacijų teorija

Klasikinės vadybos teorijos ir organizacijų teorija

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Klasikinės vadybos teorijos. Idealaus biurokratinio valdymo teorija. Mokslinio valdymo teorija. Administravimo teorija. Organizacijų teorija. Organizacijų teorijos klasifikacija. Viešojo administravimo organizacijų ypatybės. Apibendrinimas.

Ištrauka

Klasikinės organizacijų teorijos objektas yra uždaro modelio organizacijos – stabilios, aiškiai apibrėžtos socialinės struktūros, kuriose vyksta žinomi, iš anksto numatyti procesai [5]. Pagrindiniais klasikinės organizacijų teorijos atstovais yra laikomi F. Tayloras, H. Fayolis ir M. Weberis. Klasikinės vadybos teoriją sudaro trys jos pakraipos: 1) idealaus biurokratinio valdymo teorija; 2) mokslinio valdymo teorija ir 3) administracinio valdymo teorija.
Biurokratijos teorijos autorius biurokratiją suvokė kaip specializuotų įgūdžių adaptavimo procesą, siejantį įgūdžius į vieną bendrą organizacijos junginį [7, p. 123]. Remiantis šia teorija organizacijos valdymo struktūra turi būti efektyvi, vadinasi, viena vertus, be biurokratinės sistemos neįmanoma, kita vertus, ji privalo būti lanksti ir dinamiška, kad jos reakcija būtų adekvati labai sparčiai kintančiai aplinkai [6].
Mokslinio valdymo teorija siekia moksliškai nustatyti geriausius užduočių atlikimo metodus ir parinkti, apmokyti bei motyvuoti darbuotojus. Pagrindinis dėmesys skiriamas žemiausiam organizacijos valdymo lygiui [11]. Pagrindinė darbo mokslinio organizavimo teorijos esmė: darbas tik tuomet gali būti našus, kai jis organizuotas pagal taisykles, principus, standartus, parengtus, naudojant naujausius mokslo pasiekimus ir ilgametę praktikos patirtį [10].
Administracinės teorijos pradininkas vienas pirmųjų pabrėžė, kad svarbu ugdyti vadovo administracinius pajėgumus. Labai svarbu, jog vadovas pasižymėtų įvairiais įgūdžiais, priklausomai nuo organizacijos lygmens ir dydžio [12].
Organizacijų teorija nėra faktų rinkinys, o mąstymo apie organizacijas kelias, kuris leidžia tiksliau ir giliau analizuoti bei matyti organizacijoje vykstančius procesus, jų dėsningumus bei elgsenos ir struktūros ypatybes [4, p. 88]. Organizacijų teorija nagrinėja tik tas organizacijos elgsenos problemas, kurios atsiranda iš pačios organizacijos valdymo: perdėto centralizavimo, nepakankamo koordinavimo ir įgaliojimų perdavimo, nepagrįsto darbo pasidalijimo ir specializacijos [6]. Organizacijų teorijos gali būti klasifikuojamos įvairias požiūriais: pagal teorijų turinį, naudojamą metodologiją, teorijų tikslus.
Viešojo administravimo organizacijos yra valdžios dalis, o pagrindinis jų tikslas – įstatymų įgyvendinimas. Tai jas pirmiausiai skiria nuo privačių ar nepelno organizacijų, kurios yra atskaitingos savininkams arba direktorių taryboms, kurios nėra valdžios institucijos. Be to, jos turi esminių skirtumų pagal jų veiklos teisinį reguliavimą ir tos veiklos pobūtį bei tikslus [4, p. 92-93].

Darbo metodika: literatūros šaltinių analizė.
Darbo tikslas: aptarti klasikinės vadybos teorijas ir organizacijų teoriją.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti klasikinės vadybos teorijas;
2. Aptarti organizacijų teorijos klasifikaciją ir viešojo administravimo organizacijų ypatybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis32.41 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klasikines vadybos teorijos ir organizaciju teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Domarkas
Pasidalink su draugais