Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>J. Piaget intelekto raidos teorija

J. Piaget intelekto raidos teorija

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Intelektas. Intelekto sąvokos raida. Intelekto apibrėžimas. J. Piaget intelekto raidos teorija. J. Piaget intelekto raidos stadijos. Sensomotorinio intelekto raidos fazės. J. Piaget svarbiausios idėjos. J. Piaget intelekto raidos teorijos taikymas psichologijoje. Intelekto raidos teorijos privalumai. Intelekto raidos teorijos trūkumai. Apibendrinimas.

Ištrauka

Žmogus yra vienintelė pasaulyje žinoma protinga būtybė, todėl ji sugeba veikti sąmoningai, kelti sau tikslus ir juos įgyvendinti, laisvai pasirinkti savo elgesį. Viena svarbiausių žmogų iš kitų būtybių išskiriančių savybių yra intelektas. Jis ir sudaro žmogaus charakterio pagrindą.
Kognityvinė teorija pabrėžia, kad individai mąsto ir renkasi, kad jų mintys ir supratimas turi įtakos jų ateities veiksmams ir mintims. Kognityvinės teorijos atstovai ypač domisi tais atvejais, kai mąstant sukuriamas naujas elgesio būdas. Jie mažiau analizuoja motyvus ir elgesio pasekmes. Jų dėmesio centre yra kiekvieno asmens aktyvus mąstymas. Kognityvinė teorija teigia, kad mąstymas yra aktyvus procesas, mąstydamas žmogus suvokia sąvą pasaulį ir ši protinė veikla yra daug galingesnė negu nesąmoningi motyvai ar stimulo ir reakcijos ryšys (Žukauskienė R., 1996)
Vienas žymiausių kognityvinės teorijos atstovų yra šveicarų psichologas Jeanas Piaget. J. Piaget intelektą apibūdino kaip - "nuolatinis progresuojantis grįžtamumas judrių psichinių struktūrų, pusiausvyros būklė, į kurią linkstama sensomotorinėje ir kognityvinėje adaptacijoje" (Butkienė G., Kepalaitė A., 1996).
Šio kursinio darbo tikslas – apžvelgti J. Piaget intelekto raidos teoriją, svarbiausias idėjas, intelekto raidos teorijos privalumus bei trūkumus.
Psichologai ir šiandien remiasi J. Piaget intelekto raidos teorijos idėjomis nepaisant jos trūkumų, todėl šio darbo tema yra aktuali.
Darbo uždaviniai:
1. Intelekto sąvokos raidos ir jo apibrėžties apžvalga.
2. Aptarti J. Piaget intelekto raidos teoriją, jos stadijas, fazes.
3. Išanalizuoti J. Piaget teorijos svarbiausios idėjas.
4. Apžvelgti J. Piaget intelekto raidos teorijos taikymo psichologijoje galimybes.
Šiame darbe naudojamas mokslinės metodologinės literatūros analizės metodas.
Į tarptautinę vartoseną įaugusio lotyniško žodžio "intellectus" (suvokimas, prasmė) sukūrimo nuopelnai priskiriami Markui Tulijui Ciceronui, garsiam romėnų oratoriui, stilistui, politikui (I a. pr. Kr.). Tačiau pati sąvoka senesnė, ją randame jau senovės graikų filosofų raštuose (VIV a. pr. Kr.), neabejotinai jos būta ir Senovės Rytų civilizacijų pasaulėžiūrose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis35.43 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJacikevčienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word J. Piaget intelekto raidos teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Jacikevčienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą