Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Senėjimas įvairiu aspektu

Senėjimas įvairiu aspektu

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Bendra senėjimo ir senatvės samprata. Fiziniai pokyčiai senatvėje. Senėjimas ir ligos. Pažinimo pokyčiai senatvėje. Socialiniai senėjimo aspektai. Vienatvė. Mirtis ir mirštantis žmogus. Išvados.

Ištrauka

Seno žmogaus kūnas keičiasi. Skaudžios ir socialinių pokyčių pasekmės – vienatvė, finansinis nesaugumas, priklausomybė nuo kitų žmonių, jis jaučiasi esąs nepageidaujamas, nebereikalingas, nemato jokios prasmės.
Mūsų visuomenėje vyrauja neigiama išankstinė nuostata senų žmonių atžvilgiu – senatvė siejama su mažėjančiomis jėgomis ir gebėjimais.
Mano darbo tikslas ir būtų atskleisti fizinius, psichinius ir socialinius senėjimo aspektus. Svarbu žinoti kaip keičiasi senstančio žmogaus kūnas, psichika, kaip jis socialiai prisitaiko prie aplinkos.
Senėjimo proceso sustabdyti neįmanoma, tačiau senatvę galima padaryti pakenčiamesnę. Seniems žmonėms reikia jaunesniųjų supratingumo, draugiškumo, galbūt solidarumo, tačiau tiktai ne užuojautos. Su vyresniais žmonėmis bendrauti reikia rimtai, kaip ir su visais kitais, o ne nuvertinti juos ar laikyti vaikais.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo lengva pasakyti, kas tai yra senatvė ir senėjimas. Senas žmogus yra nelabai darbingas, jis gauna pensiją, nebe toks greitas kaip anksčiau, eina susikūprinęs, pasiramsčiuodamas lazda, silpnai mato, todėl nešioja akinius, daug ką pamiršta ir apskritai yra keistokas. Jeigu šiais požymiais abejojame, galime išnagrinėti kiekvieną atskirai, tuomet pastebėsime, kad tam tikromis aplinkybėmis jie būdingi ir jauniems žmonėms, tačiau visuomet nemalonūs. Taigi atrodo, kad senatvė yra toks gyvenimo tarpsnis, kai sumenksta ankstesnieji gabumai ir galimybės, ir tartum senas žmogus jau nebegyvena. Taip suprantant senatvę, nėra ko stebėtis, kad senėjimas kartais lyginamas su liga. Senėjimo problemą svarsto žymūs mokslininkai ir įvairūs tarptautiniai kongresai.
Atsirado daug visokiausių senėjimo teorijų. Tačiau dėl vieno dalyko sutaria visi: senėjimas – ne liga. Mūsų, t.y. kiekvieno žmogaus gyvenimas yra negrįžtamas fizinis ir protinis vystymasis. Kiekvienam gyvenimo tarpsniui būdingi specifiniai, vyraujantys požymiai, bet tam tikros pagrindinės tendencijos yra panašios visais laikotarpiais ir nesikeičia.
Perėjimas iš vidutinio amžiaus į senatvę, nėra kažkas visiškai nauja ir reikšminga. Tai harmoningas visą gyvenimą trunkantis žmogaus vystymasis. Senatvė – ne liūdni apmąstymai apie praėjusį gyvenimą, o savarankiškas gyvenimo tarpsnis. Jai būti ruošiamasi sąmoningai.
Žinojimas, jog žmogaus gyvenimas kada nors baigsis, neturėtų mažinti asmens aktyvumo ir temdyti senatvės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis14.96 KB
AutoriusAR
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Senejimas ivairiu aspektu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2017-11-11 IP: 213.159.46.145
    giedre.staskuniene sako

    Darbas visiškai nieko vertas, neatitinka kursinio darbo reikalavimų, literatūros sąrašas nurodytas, bet jis nėra tikslus, pasigesta paties autoriaus apibendrinimų.

  • 2015-07-03 IP: 37.157.147.84
    GERAS sako

    GERAS

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą