Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Gramatika>Gramatikos namų darbai

Gramatikos namų darbai (19 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Daugiareikšmių ir vienareikšmių prielinksnių konstrukcijos ir vartojimas

  Prielinksniai. Prielinksninės konstrukcijos. Prielinksnių vartojimas. Daugiareikšmiai prielinksniai. Vienareikšmiai prielinksniai. Vietos reikšmė. Būdo reikšmė. Priežasties reikšmė.
  Gramatika, namų darbas(10 puslapių)
  2006-10-31
 • Dizaino terminai (apibrėžimai, kirčiavimas, kilmė)

  Įvadas. Terminai. Kirčiuoti vienaskaitos įnagininko ir daugiskaitos galininko linksniai, kirčiuotė. Terminų kūrimas.
  Gramatika, namų darbas(5 puslapiai)
  2007-01-11
 • Ilgasis balsis [i]

  Balsių apibrėžimas. Balsio [i] apibrėžimas. Artikuliacija. Akustika. Rašyba. Vartojimas. Fonologinis savarankiškumas. Fonemos variantai. Tarties klaidos. Spektrogramos ir oscilogramos analizė.
  Gramatika, namų darbas(9 puslapiai)
  2008-11-27
 • Įnagininkas

  Įnagininko vartojimas. Įnagininko reikšmės. Pavyzdžiai.
  Gramatika, namų darbas(7 puslapiai)
  2006-12-01
 • Kalbos dalys

  Daiktavardis, Daiktavardžių linksniavimas ir rašyba, Abstraktieji ir konkretieji daiktavardžiai, Būdvardis.
  Gramatika, namų darbas(4 puslapiai)
  2005-03-28
 • Kasdienės kalbos sakiniai: tipai, struktūra, sakinio dalys

  Įvadas. Darbo tikslas: Aptarti kasdienės kalbos sakinius pagal jų funkcinius tipus, struktūrą, sakinio dalis. Sakinių funkciniai tipai. Sakinių struktūra. Pagrindinės sakinio dalys. Išvados. Priedai (1).
  Gramatika, namų darbas(10 puslapių)
  2010-11-18
 • Leksikologinis žodžio "stogas" nagrinėjimas

  DŽ pateikiamos trys žodžio "stogas" reikšmės. Ryšys su denotatu, signifikatu. Sememos. Žodžio vieta semantinėje žodyno struktūroje (sisteminiame žodyne). Semantinė grupė. Sinoniminiai santykiai. Hiponimai ir hiperonimai. Sintagminiai santykiai.
  Gramatika, namų darbas(5 puslapiai)
  2007-02-15
 • Leksikos, sintaksės ir morfologijos klaidos (2)

  Įvadas. 28 klaidos. Lentelė: Klaida; Klaidingas sakinys; Taisymas; Taisyklė. Išvados. Priedai (28 psl.).
  Gramatika, namų darbas(32 puslapiai)
  2012-01-30
 • Lietuvių kalba

  Daugiau nei 20 gramatikos ir teksto suvokimo pratimų.
  Gramatika, namų darbas(48 puslapiai)
  2005-04-24
 • Lietuvių kalbos klaidos (3)

  Įvadas. Klaidų grupė. Pirmoji klaidų grupė – tai netaisyklingas brūkšnelio naudojimas. Antroji grupė – tai netinkamas įžambinio brūkšnelio naudojimas. Trečioji grupė – tai nelietuviškų dėmenų rašyba. Ketvirtoji grupė – tai netaisyklingas kablelio naudojimas. Penktoji grupė – tai netaisyklingas kai kurių žodžių trumpinimas. Šeštoji grupė – tai netaisyklingas kabučių naudojimas. Septintoji grupė – tai didžiųjų raidžių rašyba. Aštuntoji grupė – gatvių užrašymo klaidos. Išvados.
  Gramatika, namų darbas(7 puslapiai)
  2008-01-17
 • Lietuvių kalbos morfologija ir žodžių daryba: daiktavardis

  Teorinės dalies temų variantai. Žodžių daryba 5-10 klasių vadovėliuose, įgyjami įgūdžiai, pratybų užduotys. Daiktavardis 5-10 klasių vadovėliuose visapusiškas morfologinis nagrinėjimas. Praktinė užduotis. Iš duoto teksto išrinkti pasirinktus žodžius ir atlikti tokias analizės rūšis: atlikti įvairios sudėties 10 žodžių morfeminę analizę; atlikti 10 žodžių darybinę analizę ir ją aptart; išrinkti visų lietuvių kalbos dalių po 2 pavyzdžius ir juos išnagrinėti pagal visapusiško morfologinio nagrinėjimo planą.
  Gramatika, namų darbas(11 puslapių)
  2006-11-03
 • Lietuvių kalbos morfologija ir žodžių daryba: skaitvardis

  Teorinės dalies temų variantai. Skaitvardis 5-10 klasių vadovėliuose. Visapusiškas morfologinis nagrinėjimas. Praktinė užduotis. Iš duoto teksto išrinkti pasirinktus žodžius ir atlikti tokias analizės rūšis. Atlikti įvairios sudėties 10 žodžių morfeminę analizę; atlikti 10 žodžių darybinę analizę ir ją aptarti; išrinkti visų lietuvių kalbos dalių po 2 pavyzdžius ir juos išnagrinėti pagal visapusiško morfologinio nagrinėjimo planą.
  Gramatika, namų darbas(14 puslapių)
  2006-11-03
 • Linksnių ir prielinksnių vartojimo klaidos

  Linksnių vartojimas. Vardininkas. Kilmininkas. Naudininkas. Galininkas. Įnagininkas. Vietininkas.
  Gramatika, namų darbas(4 puslapiai)
  2006-09-27
 • Morfologija

  Morfologijos kontrolinis darbas. Užduotis: Iš DLKŽ nurodyti duoto žodžio įgristi reikšmę, parašyti pagrindines formas ir padaryti visas vartojamas reikšmes. Iš tų padarytų reikšmių pasirinkti 3 formas. Viena turi būti iš bendraties, antra – iš esamojo laiko, trečia – iš būtojo kartinio laiko. Su tomis trimis formomis išrinkti sakinių iš grožinės literatūros. Parinkti 10 patarlių arba priežodžių su būsimojo laiko formomis. Parinkti sakinių su žodžiais, rašomais kartu ir skyriumi (3 sakinius su dalelyte "gi", 3 sakinius su dalelyte "vis", 4 sakinius su neiginiu "ne", vartojamu su prieveiksmiu).
  Gramatika, namų darbas(5 puslapiai)
  2005-10-31
 • Onomasiologija

  Semasiologija ir onomasiologija. Leksikologija. Nominacinė veikla. Motyvacijos samprata bei jos rūšys. Absoliutinė (fonetinė) motyvacija. Reliatyvioji motyvacija. Darybinė motyvacija. Semantinė motyvacija. Žodžio motyvacija, etimologija, reikšmė.
  Gramatika, namų darbas(6 puslapiai)
  2008-04-03
 • Rašybos ir skyrybos klaidos

  Įvadas. Klaidos, klaidų analizė. Išvados.
  Gramatika, namų darbas(5 puslapiai)
  2007-03-02
 • Rašybos metodinė medžiaga. Teorija ir praktika

  Nosinių raidžių rašymas žodžių šaknyje. Praktinės užduotys. Veiksmažodžių kamienų rašymas. Praktinės užduotys. Priebalsių rašymas žodžių kamienuose. Praktinės užduotys. Galūninių nosinių balsių rašymas. Praktinės užduotys. Priesagų balsių rašymas. Praktinės užduotys. Priešdėlių rašymas. Praktinės užduotys. Sudurtinių žodžių rašymas. Praktinės užduotys. Žodžių rašymas kartu ir atskirai. Praktinės užduotys.
  Gramatika, namų darbas(17 puslapių)
  2007-02-07
 • Sudėtiniai sakiniai

  Sudėtiniai sakiniai parinkti ir suskirstyti į grupes iš J.Apučio knygos "Dvi apysakos". Sudėtiniai sujungiamieji sakiniai. Sudėtiniai prijungiamieji sakiniai. Turintys pirmojo laipsnio šalutinį sakinį (sakinius). Turintys antrojo (ir daugiau) laipsnio šalutinių sakinių (sakinį). Bejungtukiai sakiniai. Skiriami kableliais. Dėmenys skiriami kabliataškiu. Turintys tarp dėmenų brūkšnį. Turintys tarp dėmenų dvitaškį. Mišrieji sakiniai.
  Gramatika, namų darbas(13 puslapių)
  2005-10-31
 • Veiksmažodžių formos

  Įvadas. Dalyvis. Padalyvis. Pusdalyvis. Vartojimas. Dažniausiai daromos klaidos. Išvados. Užduotys.
  Gramatika, namų darbas(10 puslapių)
  2006-10-12