Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Tarptautinė viešoji teisė (6)

Tarptautinė viešoji teisė (6)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

5 uždavinys. Uždavinio sąlyga. Uždavinio sprendimas: 1 etapas. Teisinių problemų uždavinyje indentinfikavimas. 2 etapas. Taikytinų tarptautinės teisės šaltinių nustatymas. 3 etapas. Atsakymas į konkrečius klausimus. Kokie tarptautiniai dokumentai (tiek universalūs, tiek regioniniai) reguliuoja nagrinėjamą atvejį? Argumentuokite atitinkamų tarptautinių dokumentų konkrečiomis nuostatomis. Kokių tarptautinių dokumentų pagrindu į kurias tarptautines institucijas dėl tariamai pažeistų teisių gali kreiptis ponia Guzel? Ar valstybės T pozicija atitinka tarptautinės teisės keliamus reikalavimus šiuo klausimu? Ar Ponios Guzel argumentas antroje uždavinio sąlygos pastraipoje pagrįstas tarptautinės teisės normų reikalavimais?

Ištrauka

• Ponia Guzel yra valstybės T pilietė, gyvenanti valstybės T regione K. Ponia Guzel priklauso tautinei mažumai S, kuri gausiai ir tradiciškai gyvena valstybės T regione K. Ponia Guzel taip pat gyvena šiame valstybės T regione.
• Ponia Guzel kreipėsi į atsakingas valstybės T institucijas, prašydama ištaisyti pase jos pavardėje rašybos klaidą. Ponia Guzel nurodė, kad tikroji jos pavardė yra Gūzel, o ne Guzel. Pareiškėja motyvavo, kad tokia pavarde yra vadinama visa jos šeima ir giminė, o valstybė T nepagrįstai ištaisė jos pavardę pagal valstybinės kalbos taisykles. Pareiškėjos teigimu, tokiu būdu yra pažeidžiama jos teisė vartoti vardą savo mažumos kalba. Taip pat pareiškėja nurodė, kad tokiais veiksmais yra pažeidžiama jos teisė į privatų gyvenimą ir paneigiami identifikacijos ryšiai su šeima. Be to, pareiškėjos Guzel teigimu, valstybė T diskriminuoja ją dėl priklausymo tautinei mažumai S.
• Nacionalinės valstybės institucijos ponios Guzel reikalavimus atmetė. Nacionalinių institucijų sprendimus ponia Guzel apskundė nacionaliniams teismams. Tačiau nacionaliniai teismai, išnagrinėję Guzel bylą, pareiškėjos Guzel reikalavimus dėl klaidos ištaisymo pareiškėjos pavardėje atmetė, nes laikė tokius reikalavimus nepagrįstais. Nacionaliniai teismai savo sprendimus motyvavo tuo, kad pareiškėjos siekis ištaisyti klaidą jos pavardėje grindžiamas regioninės kalbos tarimu ir rašyba, tačiau prieštarauja valstybės T valstybinės kalbos reikalavimams. Teismai nurodė, kad valstybės T kalboje nėra raidės "Ū", ponios Guzel pavardė atitinka jos nurodomos pavardės "Gūzel" fonetinį tarimą, todėl valstybė negali ir neprivalo rašyti pareiškėjos pavardę pagal jos pageidavimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės uždavinys
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasUždaviniai
Apimtis12 puslapių 
Dydis29.65 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine viesoji teise (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Uždaviniai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Račkauskaitė
Pasidalink su draugais