Išplėstinė paieška
 
 

Odos esteziometrija (3)

  
 
 
1234
Aprašymas

Literatūros apžvalga. Darbo tikslas. Skriestuvų būdu nustatyti skirtingų kūno dalių odos absoliučius bei skirtuminius slenksčius ir apskaičiuoti jų matavimo vidurkius. Uždaviniai. Darbo priemones. Tiriamasis. Darbo eiga. Rezultatai. Rezultatų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Lytėjimas - viena pagrindinių jutimo rūšių. Tai gebėjimas justi ir suvokti mechaninius ir terminius dirgiklius (Kaffemanas, 2002). Žmogus gali pajausti net silpniausia odos dirginimą. Pagal Romaną Kaffemaną mes jaučiame lytėjimą, nes žmogaus oda yra jautri išoriniams dikgikliams. Būtent tai padeda mums orientuotis erdvėje ir atpažinti daiktų dydį, formą, temperaturą ir kt. Autorius teigia, kad mes jaučiame receptorių pagalbą, kurie yra mūsų odoje. Taigi žmogaus (bei gyvūno) odoje yra tūkstančiai receptorių, kurie yra kaip kontaktinis organas su išoriniu pasauliu. Vieni iš receptorių, kurie reaguoja į išorinius dirgiklius yra taktiliniai receptoriai. Taktiliniai receptoriai yra skirtingai išsidėstyti po mūsų oda ir todėl dirgiklį mes jaučiame skirtingai skirtinguose kūno vietose. Kaffemanas tvirtina, kad didžiausią jautrumą mes jaučiame tose vietose, kur taktiliniai receptoriai yra labiausiai nutolusios nuo centrų (pvz. rankų pirštuose).
Absoliutus slenkstis - tai yra mažiausias dirginimas, kurį mes jaučiame, kad galėtumėme aptikti konkretų dirgiklį. Žmogus pajunta dirgiklį tik 50 procentų atvejų. Žmogus jaučia dirgiklio signalą, ne tik dėl jo stiprumo. Be to išorinio dirginimo pojūtis priklauso nuo žmogaus psichikos būsenos (pvz. nuo žmogaus motyvacijos, elgsenos, nuovargio, receptoriaus dirginimo stiprumo bei trukmės ir kt.). Kiekvienas žmogus ir gyvūnas skirtingai jaučia tokį patį dirgiklį, vienose ar kitose aplinkybėse (Myers, 2000; Mader, 1999) .

Darbo tikslas. Skriestuvų būdu nustatyti skirtingų kūno dalių odos absoliučius bei skirtuminius slenksčius ir apskaičiuoti jų matavimo vidurkius.

Uždaviniai. 1. Nustatyti absoliutinį slenkstį skirtinguose kūno vietose.
2. Nustatyti skirtuminį slenkstį vidinėje rankos pusėje ir didžiojo piršto gale.

Darbo priemones. Du skriestuvai, liniuotė.

Tiriamasis. Tyrime dalyvavo 18-os metų moteris (K. F.), psichologijos studentė. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Odos esteziometrija (3) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Laboratoriniai darbai
  • 3 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Radzevičienė
Pasidalink su draugais