Išplėstinė paieška
 
 

Reakcijos laiko tyrimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Palyginti reakcijos laikus pateikiant atsitiktinius stimulus bei stimulus su fiksuotu intervalu. Reakcijos laiko duomenys. Nepastovūs laiko intervalai. Diagramos. Reakcijų palyginimo lentelė. Išvados.

Ištrauka

Reakcija, tai bet kuris organizmo atsakas į išorės ar vidaus pokyčius. Turbūt viena dažniausiai mūsų organizmo patiriamų reakcijų yra reakcija į šaltį – visas kūnas ima drebėti, pasišiaušia plaukeliai (žąsies oda), imame kalenti dantimis. Taip pat visiems labai gerai pažįstama situacija, kai daug žmonių laukia prie pėsčiųjų perėjos užsidegančio žalio šviesoforo siganlo. Tuomet labai ryškiai matosi, kad kiekvieno žmogaus reakcijos laikas yra skirtingas, nes užsidegus žaliai šviesai visi eiti per gatvę eiti pradeda ne vienu metu.
Reakcijų būna įvairių lygmenų – nuo organizmo ląstelės biocheminės reakcijos iki sąlyginio reflekso. Išgirdę žodį ‚reakcija‘, mes retai kada pagalvojame apie biochemines organizmo reakcijas, pirmiausia šovusi į galvą mintis būna apie ‚reakcijos laiką‘, kitaip tariant galvojame kaip greitai mano organizmas gali sureaguoti į vieną ar kitą išorinį pokytį. Reakcijos laikas, tai "laiko tarpas nuo kokio nors signalo (optinio, akustinio, taktilinio ir kt.) pateikimo pradžios iki tiriamojo individo atsakymo į tą signalą pradžios" (Psichologijos žodynas, 1993, p. 248).
Reakcijos laiko matavimas teikia informacijos apie greitį, kuriuo impulsai sklinda nervų sistemoje, bei apie informacijos apdorojimo galvos ir stuburo smegenyse bei sprendimų priėmimo trukmę. Paprasčiausia yra judesio reakcija į signalo atsiradimą. Norint ištirti atskiro individo rakcijos laiką dažniausiai yra pasitelkiamos vizualinės arba akustinės priemonės. Dažniausiai tiriamasis turi nuspausti mygtuką išgirdus pyptelėjimą ar kokį kitą iš anksto sutartą garsinį signalą. Taip pat populiarus vizualinis būdas, kuomet tiriamasis žiūri į baltą kompiuterio ekraną, o pasikeitus jo spalvai jis taip pat turi nuspausti kažkokį jam nurodytą mygtuką. Tokios paprasčiausios judesio reakcijos į signalo atsiradimą laikas dažniausiai yra apie 0,2 sekundės. Kai uždavinys yra sunkesnis, sakykim, reikia išskirti vieną signalą arba išsirinkti vieną atsakymą iš kelių galimų, reakcijos laikas yra didesnis. Reakcijos laiko registravimu yra grindžiamas uždavinių sprendimo procesų chronometravimas.
Reakcijos laikas priklauso nuo signalo rūšies, uždavinio pobūdžio, atsakymo tipo, dėmesio kryptingumo, nuostatos, tiriamojo psichinės būsenos ir individualių savybių. Yra daugelis priežasčių, kurios gali suprastinti jūsų reakcijos laiką. Vairuoti išgėrus yra draudžiama, nes alkoholis yra viena tų priežasčių, kurios ilgina reakcijos laiką. Jį ilginti taip pat gali narkotinės medžiagos ar perdidelis nuovargis.
Reakcijos laiką įmanoma sutrumpinti. Dažniausiai reakcijos laikas sutrumpėja tada, kai žmogus žino, ko tikėtis, dažniausiai tai nutinka tuomet, kai stimulas pasikartoja vienodu intervalu. Taip pat, reakcijos laikas sutrumpėja sąlygojamas išmokimo, kitaip tariant kai žmogus susiduria su tam tikrais dirgikliais jie tampa gerai žinomi ir yra išmokstama į juos reaguoti.
Darbo uždaviniai: nustatyti koks yra tiriamojo asmeninis reakcijos laikas, kiek jis skiriasi nuo normos, taip pat palyginti tiriamojo reakcijos laiko rezultatus su visos grupės rezultatais, parodyti, ar žmonės gali išmokti reaguoti į dirgiklius ir sutrumpinti savo reakcijos laiką.
Darbo tikslas: Palyginti reakcijos laikus pateikiant atsitiktinius stimulus bei stimulus su fiksuotu intervalu. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Reakcijos laiko tyrimas [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais