Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Konfliktai ir jų priežastys

Konfliktai ir jų priežastys

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Konflikto samprata. Minties apie konfliktus raidos etapai. Tradicinis požiūris. Žmonių santykiais grįstas požiūris. Šiuolaikinis požiūris. Konfliktų tipai. Konfliktų rūšys. Konfliktas tarp individų. Grupių konfliktas. Konfliktų priežastys. Išvados.

Ištrauka

Konfliktai yra labai aktuali tema, kurią ne tik reikia, bet ir įdomu analizuoti. Be to, kadangi mes priklausome ar priklausysime kažkokioms organizacijoms, susidūrimas su konfliktais neišvengiamas.
Būtent šios priežastys ir paskatino mus atlikti šį darbą, kuris, mūsų nuomone, ne tik bus įdomus, tačiau ir suteiks naudingų žinių bei patirties.
Darbo tikslas: atlikus literatūros šaltinių analizę atskleisti konfliktų esmę, išsiaiškinti jų priežastis, apžvelgti konfliktų sprendimo strategijas, metodus ir būdus.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kas yra konfliktas ir kokie yra jo tipai bei rūšys;
2. Nustatyti konfliktų galimas priežastis.
Darbo objektas: konfliktai, jų eiga, priežastys ir pasekmės.
Darbo metodai: Šiame darbe naudotas tyrimų metodas -mokslinės literatūros analizė.
"Konflikto" sąvoka yra kilusi iš lotyniško žodžio conflictus, kuris reiškia susidūrimą (Petrulytė,
2004, p. 32). Įvairiuose šaltiniuose pateikiami skirtingi šio reiškinio apibrėžimai.
Konfliktas – priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius, nemalonius išgyvenimus (Psichologijos žodynas, 1993, p. 144). Taip konfliktas apibūdinamas plačiąja prasme. Visus konfliktus, kylančius įvairiose gyvenimo situacijose, taip galima apibrėžti.
Leonienė (2001) konfliktą apibrėžia kaip priešingų, nesuderinamų požiūrių susidūrimą, keliantį stiprius, neigiamus išgyvenimus. Jai pritaria ir kolegos (Neverauskas ir Rastenis, 2001), kurie teigia, kad konfliktas – tai nesutarimas tarp dviejų ar kelių šalių. Jomis gali būti atskiri žmonės ar jų grupės. Kiekviena šalis stengiasi, kad būtų priimtas jos požiūris ir trukdo kitoms šalims daryti tą patį.
Konfliktas – tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai (Lekavičienė ir kt., 2003, p. 162). Šis apibrėžimas yra tikslesnis, nors jis taip pat apibūdina visus konfliktus, kylančius bendraujant žmonėms. Norint rasti išsamesnį, aiškesnį konflikto apibrėžimą, reikia konkretinti žmonių gyvenimo sritį, kurioje kyla tam tikri konfliktai. Plačiau apžvelgsime konfliktus organizacijose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis28.26 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai ir ju priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • L. Bagdonienė
Pasidalink su draugais