Išplėstinė paieška
 
 

Depresija (10)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti depresijos simptomus ir nurodyti šios ligos gydymo priemones. Depresija ir jos priežastys. Depresijos tipai ir simptomai. Depresijos gydymas. Kodėl depresija gydyti būtina? Gydymo būdai. Rekomendacijos depresija sergančiam žmogui ir jo šeimai. Išvados.

Ištrauka

Depresija – tai ne tik bloga nuotaika ar nusiminimas, tai kūno ir sielos liga, kuri diena iš dienos veikia mintis, jausmus, fizinę sveikatą ir elgseną. Depresija gali susirgti kiekvienas – neturi reikšmės nei išsilavinimas, nei socialinė padėtis, nei lytis ar amžius. Depresiją gali sukelti staigus stresas, nelaimės, o kartais ji ištinka tada, kai gyvenimas klostosi gerai. Depresijos apimti žmonės netenka susidomėjimo tais dalykais, kurie anksčiau buvo malonūs. Jie nebegali prisiversti eiti į darbą, jaučiasi kalti ir nepilnaverčiai. Kartais kenčiantieji nuo depresijos ima galvoti apie mirtį ir savižudybę. Depresija – išgydoma liga, tik reikia laiku pradėti ir kantriai gydytis. Taikant gydymą, žmogus pajunta pagerėjimą ir tuomet nebeatrodo, kad dangus griūva, o vieną dieną pasaulis nušvinta, ir su džiugia nuostaba suprantama, jog vėl yra dėl ko gyventi.
Darbo objektas: depresija, jos simptomai ir gydymas.
Darbo tikslas: išanalizuoti depresijos simptomus ir nurodyti šios ligos gydymo priemones.
Uždaviniai:
1. Teoriniu aspektu apžvelgti depresijos sąvoką ir jos priežastis.
2. Išskirti depresijos tipus ir simptomus.
3. Nurodyti priemones, kuriomis gydoma depresija.
Tyrimo metodai: mokslinės literatūros ir internetinių šaltinių analizė.

Depresija (lot. depressus - tylus, žemas, nuleistas, gilus) - liguistai prislėgta nuotaika. Depresija - tai nuotaikos (kitaip vadinamas afektiniu) sutrikimas, kuris pasireiškia liūdna nuotaika, sumažėjusiu pasitenkinimu, interesų praradimu, energijos išsekimu, padidėjusiu nuovargiu. Bet kuriame amžiaus tarpsnyje 9-20 proc. visų žmonių turi mažiausiai keletą depresijos simptomų, o 4-6 proc. pasireiškia išsamus klinikinis depresijos vaizdas. Moterys serga du kartus dažniau negu vyrai. Tikimybę susirgti depresija turi vidutiniškai kas penkta moteris ir kas dešimtas vyras. Depresija pagyvenusiems žmonėms stebima gana dažnai. Dažniausiai išryškėja 55-65 m. vyrams ir 50-60 m. moterims. Nepriklausomai nuo anksčiau buvusių neurotinių ir psichinių simptomų, depresija visuomet išsivysto po kokio nors traumuojančio įvykio (netektys: liūdesys dėl mirusio artimo žmogaus, išsiskyrimas su vaikais, socialinės padėties netekimas, darbo netekimas, sutuoktinio liga). Taip pat nustatyta, kad tik nedidelė dalis sergančiųjų depresija (20-25%) kreipiasi į gydytojus ir yra gydomi. Pasaulinė sveikatos organizacija prognozuoja, kad 2020m. depresija taps 2-a pagal dažnumą mirties ir invalidumo priežastimi. Negydoma arba netinkamai gydoma depresija žaloja ligonio mintis, jausmus, fizinę sveikatą, elgesį, sunkina jo santykius su šeima ir artimaisiais. Žmogus, laikui bėgant, gali tapti nedarbingas ar prarasti darbą. Depresija užkrauna ir didžiulę ekonominę naštą ant visuomenės pečių.
Tiek depresija, tiek kiti nuotaikos sutrikimai (manija, dvipolis afektinis sutrikimas) sąlygojami daugelio priežasčių. Dar nėra galutinai ištirtos visos priežastys, kodėl kai kuriems žmonėms pasireiškia depresija, tačiau aiškios kelios priežasčių grupės:
• paveldimumas;
• ilgalaikės somatinės (kūno) ligos;
• intensyvaus hormonų persitvarkymo periodai (paauglystė, nėštumas, gimdymas, menopauzė);
• piktnaudžiavimas narkotikais, alkoholiu, kai kuriais vaistais;
• socialiniai faktoriai (staigūs įprastinių gyvenimo sąlygų pasikeitimai: išėjimas į pensiją, bedarbystė, emigracija);
• ilgalaikiai ar ūmūs psichologiniai pergyvenimai (stresai): mylimo žmogaus mirtis, šeimyninė nesantaika, skyrybos;
• ūmūs fizinės sveikatos sutrikimai (širdies infarktas, smegenų insultas) [6].
Paprastai susideda daugelis iš išvardintų priežasčių. Pavyzdžiui, vien psichologinis stresas retai sukelia depresiją. Kartu dažnai būna ir paveldėjimas, ir organizmo ypatumai, ir dar kelios priežastys. Depresijos pagrindas - tai serotonino ir noradrenalino apykaitos sutrikimas, tiksliau, jų sumažėjimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis30.89 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Depresija (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Bobrova
Pasidalink su draugais