Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Naujosios viešosios vadybos charakteristikos

Naujosios viešosios vadybos charakteristikos

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Tikslas. Mūsų darbo tikslas – atskleisti naujosios viešosios vadybos principus ir jos charakteristikas. Naujosios viešosios vadybos raida. Pagrindiniai naujosios viešosios vadybos principai. Naujoji viešoji vadyba efektyvumo metodologijoje. Strateginio valdymo viešajame sektoriuje principai. Naujosios viešosios vadybos perspektyvos Lietuvoje globalizacijos sąlygomis. Naujosios viešosios vadybos pliusai ir minusai. Naujosios viešosios vadybos taikymas. Naujosios viešosios vadybos teoriniai pagrindai ir taikymas. Naujosios viešosios vadybos kritika. Išvados.

Ištrauka

Tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus institucijų valdymo srityje nuolat vyksta inovatyvios permainos, skatinančios siekti ateities požiūriu prasmingų ir naudingų rezultatų, padidinti efektyvumą bei ieškoti ir atrasti probleminėse situacijose tinkamus modernius sprendimus. Kadangi šiais laikais viešosios institucijos yra glaudžiai susijusios su kiekvienu žmogumi, tad ir viešasis sektorius privalo būti nuolat tobulėjantis, modernėjantis ir prisitaikantis prie visuomenės poreikių.
Temos aktualumas. Ši tema yra mums aktuali, kaip būsimiems šio dalyko specialistams. Mes privalome susipažinti su visais reiklavimais ir nuostatomis, kadangi baigę studijas turėsime dirbti jau pagal naują viešosios vadybos tvarką.
Problematika. Žmogui kiekvieną dieną tenka susidurti su viešosiomis paslaugomis, todėl jis privalo susipažinti ir išmaynti naujosios viešosios vadybos charakteristikas. Todėl kyla problemos: kokį vadmenį viešoji vadyba atlieka kiekvieno žmogaus gvenime, ar žmonės pakankamai informuojami apie pokyčius viešajame adminisravime ir kokią naudą jie teikia viešajame sektoriuje.
Tikslas. Mūsų darbo tikslas – atskleisti naujosios viešosios vadybos principus ir jos charakteristikas.
Uždaviniai:
• Apibrėžti naujosios viešosios vadybos sąvoką, esmę bei pagrindinius principus.
• Pateikti naujosios viešosios vadybos principų taikymo galimybes viešajame sektoriuje.
• Pateikti naujosios viešosios vadybos pliusus ir minusus

Terminas "naujoji viešoji vadyba" suprantamas kaip ideologinis judėjimas valdymo sferoje, diegiantis naujas planavimo, kontrolės, vertinimo formas, bei išteklių valdymo metodologija.
Viešojo sektoriaus reformų pradžia- XX amžiaus aštuntasis dešimtmetis. Kilus ekonominei krizei, po naftos kainų šuolio, pradėjo didėti bedarbių skaičius ir tokiu būdu sumažėjo valstybių įplaukos. To pasekoje, buvo iškelti socialiniai uždaviniai bei stiprėjo kritikų balsai, kurie kritikavo iki tol egzistavusios biurokratinės sistemos funkcinį nepajėgumą. Viešasis sektorius liko nesikeičiantis, kai tuo metu privačios gamybos srityje buvo pastebimas kokybės gerėjimas. Tai ir kėlė žmonių nepasitenkinimą. Na, o XX a. paskutiniaisiais dešimtmečiais, kilusi pretenzijų viešajam sektoriui banga, sustiprino visuotinį nepasitenkinimą valstybės valdymu. Viešasis ūkis patapo politinių rinkimų programų bei diskusijų centru. Tuo metu ir prasidėjo pirmosios reformos, kurių elementus perėmė atsiradusi naujoji viešoji vadyba (NVV). Šios reformos įvairiose šalyse tebesitęsia iki šių dienų, nepriklausomai nuo valstybėse susiklosčiusios situacijos ir visur įgauna tam tikrų organizacinių ir personalo tvarkymo elementų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Dydis40.69 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujosios viesosios vadybos charakteristikos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Petrauskienė
Pasidalink su draugais