Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Italijos respublikos valdymo ir administravimo sistema

Italijos respublikos valdymo ir administravimo sistema

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra detaliai išanalizuoti Italijos Respublikos valdymo ir administravimo sistemą. Įstatymų leidžiamoji valdžia Italijos respublikoje. Italijos respublikos vykdomoji valdžia. Italijos respublikos teisminė valdžia. Italijos respublikos valstybės tarnyba. Išvados.

Ištrauka

Italija arba Italijos Respublika yra valstybė pietų Europoje. Italija apima bato formos Apeninų pusiasalį ir dvi dideles salas Viduržemio jūroje: Sardiniją ir Siciliją, bei daug mažesnių. Šiaurėje šalis remiasi į Alpes, kur ribojasi su Prancūzija, Šveicarija, Austrija ir Slovėnija. Nepriklausomos San Marino ir Vatikano valstybės yra anklavai Italijos teritorijoje .
Italijos istorija yra turbūt svarbiausia visų palei Viduržemio jūrą išsidėsčiusių šalių kultūriniam ir socialiniam vystymuisi. Po Didžiosios Graikijos, etruskų civilizacijos ir ypač Romos imperijos, kuri dominavo šioje pasaulio dalyje daugelį šimtmečių, atėjo viduramžių humanizmas ir Renesansas, toliau formavęs Europos filosofiją ir meną. Romos mieste yra bene patys įspūdingiausi baroko paminklai.
Italija turi diversifikuotą pramoninę ekonomiką su panašia bendra apimtimi ir skaičiuojant vienam gyventojui kaip ir Prancūzijoje ir D. Britanijoje. Italijos kapitalistinė ekonomika išlieka pasidalinusi į pramoninę Šiaurę, dominuojamą privataus sektoriaus, ir mažiau išvystytus žemės ūkiu besiremiančius Pietus su 20 proc. bedarbystės. Pagrindinės pramonės šakos: mašinų gamyba, metalurgija, chemijos ir naftos chemijos pramonė, lengvoji ir maisto pramonė. Italija yra viena stambiausių automobilių, dviračių ir mopedų, traktorių, skalbimo mašinų ir šaldytuvų, radioelektronikos, pramonės įrangos, plieninių vamzdžių, plastmasių ir dirbtinio pluošto, automobilių padangų, o taip pat gatavų rūbų ir odinės avalynės, makaronų, sūrio, alyvų aliejaus, vyno (pirma vieta pasaulyje pagal eksportą), vaisių ir pomidorų konservų gamintojų ir eksportuotojų pasaulyje .
Šio darbo tikslas yra detaliai išanalizuoti Italijos Respublikos valdymo ir administravimo sistemą.
Nustatytam tikslui pasiekti išskiriami tokie darbo uždaviniai:
Aptarti Italijos Respublikos įstatymų leidžiamąją valdžią;
Apžvelgti Italijos Respublikos vykdomąją valdžią;
Apibendrinti Italijos Respublikos teisminės valdžios principus.
Darbe daugiausia naudojami sisteminės bei lyginamosios analizių metodai, kurių dėka tiriamas darbo objektas ir pasiekiamas iškeltas tikslas. Analizuojant darbo objektą darbe remiamasi lietuvių ir užsienio literatūra, periodiniais leidiniais ir norminiais šaltiniais, didesnis dėmesys skiriamas Italijos Respublikos norminiams teisės aktams ir pagrindiniam įstatymui – Konstitucijai.

Dėl sudėtingos politinės krizės, kurią Italija pergyveno 90-iais metais, buvo sunaikinta Pirmoji pasaulio Respublika, sukurta po Antrojo pasaulinio karo ir viešpatavusi beveik pusę amžiaus (1946-1993 metai). Nors apie Italijos valstybės valdymo sistemos reorganizavimo būtinumą kalbama jau nuo 1992 metų, tačiau šis procesas dar neatliktas. Tai reiškia, kad valstybės parėjimas nuo Pirmos respublikos prie Antros dar toli gražu nepabaigtas ir šalis tebegyvena senąja Konstitucija . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis35.5 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Italijos respublikos valdymo ir administravimo sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Balionis
Pasidalink su draugais