Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė atsakomybė: samprata, principai, nuobaudos ir jų rūšys

Administracinė atsakomybė: samprata, principai, nuobaudos ir jų rūšys

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Administracinės atsakomybės samprata. Viešasis valdymas- administracinės teisės objektas. Administracinės teisės pažeidimo subjektas. Administracinės atsakomybės principai. Administracinės atsakomybės nuobaudos ir jų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais kai visuomeninis gyvenimas yra labai aktyvus, žmones visur skuba, lekia ir ne visada pamena, kad jie privalo laikytis visuomenės normų ir kartais netinkamai elgiasi buityje, gamyboje ir viešose vietose, kartais net pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus. Valstybė aktyviai kovoja su teisės pažeidimais, panaudodama valstybinės prievartos priemones, kurių viena iš rūšių yra administracinė atsakomybė. Ji taikoma asmenims, padariusiems administracinius teisės pažeidimus.
Teisės pažeidimai gali būti įvairūs, ir užtraukti baudžiamąją, civilinę, drausminę ar materialinę atsakomybę. Tačiau dažnai teisės pažeidimų pavojingumas nėra toks didelis, kad jį būtų galima laikyti nusikaltimu. Vis dėlto ir į tokius teisės pažeidimus negalima nereaguoti. Kaip tik tokie pagal savo pobūdį visuomenei nelabai pavojingi pažeidimai ir laikomi administraciniais teisės pažeidimais.
Šiame darbe panagrinėsime administracinės atsakomybės sąvoką, principus bei ypatumus. Apžvelgsime jos subjektą ir baudas, kuriomis yra baudžiami padarę administracinį teisės pažeidimą.
Administracinės teisės normos reguliuoja ne tik valstybinio valdymo funkcijas, bet ir reglamentuoja piliečių elgesio taisykles visuomeninėse vietose, transporte, buityje ir pan. Viena iš svarbiausių administracinės teisės veikimo sferų yra viešosios tvarkos apsauga.
Mūsų žmonės sėkmingai dirba, ilsisi, mokosi. Deja, dar ne visi tinkamai elgiasi buityje, gamyboje ir viešose vietose, kartais net pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus. Valstybė aktyviai kovoja su teisės pažeidimais, panaudodama valstybės prievartos priemones, kurių viena iš rūšių yra administracinė atsakomybė. Ji taikoma asmenims, padariusiems administracinius teisės pažeidimus.
Administracine atsakomybė - tai specialius įgaliojimus turinčių valstybinių organų, pareigūnų reagavimo į teisės pažeidimus forma, už kuriuos įstatymas nustato administracines sankcijas, numatytas Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekse (pavyzdžiui, alkoholinių gėrimų gėrimas arba girto pasirodymas viešosiose vietose - 178 str., transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas - 123 str., prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimas - 167 str., nedidelis chuliganizmas - 174 str. ir t.t.). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Dydis27.88 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine atsakomybe samprata principai nuobaudos ir ju rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Giedraitytė
Pasidalink su draugais