Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Viešoji politika ir administracinė teisė

Viešoji politika ir administracinė teisė

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Viešoji politika. Viešosios politikos samprata. Viešosios politikos elementai. Viešosios politikos rūšys. Administracinė teisė. Administracinės teisės samprata. Administracinės teisės funkcijos ir principai. Administraciniai teisiniai santykiai. Išvados.

Ištrauka

Viešoji politika apibūdinama kaip valstybės valios išraiška, valdžios veikla ir tos veiklos priežastys, sprendimų priėmimo ir jų įgyvendinimo motyvacija. Terminas viešoji politika dažniausiai vartojamas apibūdinant valdžios institucijų, oficialių asmenų elgseną, veiksmus, veiklos kurso pasirinkimą ir praktinį jo įgyvendinimą politikos procese.
Viešąją politiką rengia ir vykdo valdžios institucijos bei asmenys, dirbantys šiose institucijose, nes valdžios struktūros irgi veikia viešosios politikos procesus ir atsakingi už tam tikrą veiklą. Modernioje visuomenėje viešoji politika kartais atsiranda staiga ir įgauna atsitiktinės elgsenos ir netikėtų sprendimų bruožų. Todėl viešoji politika privalo turėti strateginę, pagrindinę veiklos kryptį, įgyvendinimo programą, kadangi politinė aplinka reikalauja lanksčių politinės strategijos įgyvendinimo formų ir metodų įvairovės.
Viešoji politika - tai tarsi atsakas į piliečių reikalavimus, interesus, skundus, prašymus, susijusius su valdžios institucijų, jų biurokratinio personalo veikla.
Analizuojant viešąją politiką, dėmesys dažniau koncentruojamas ne į pačią politiką, bet į valdžios ir valdymo institucijas, politinę elgseną ir procesus, viešosios politikos fazes ir procedūras, susietas su politikos veiksmais, sprendimų priėmimu bei politikos įgyvendinimu. Viešoji politika dažniausiai suprantama kaip valdžios pastangos reguliuoti visuomenėje kylančius konfliktus tarp interesų grupių, skirstyti materialines ir simbolines vertybes bei paslaugas, reguliuoti biudžetą ir pinigų srautus.
Viešosios politikos turinį ir veiklos kryptis geriausiai išreiškia priimami sprendimai. Sprendimai savo ruožtu daro įtaką teisėkūrai, potvarkiams, administracinio reguliavimo taisyklėms,
todėl ji dažniausiai siejama su administracinės valdžios vadovavimu viešiesiems reikalams.
Kadangi administracinė teisė yra viešosios teisės šaka, kuri reglamentuoja viešojo administravimo ir viešosios valdžios tiek subjektų, tiek ir jų institucijų statusą, organizaciją, santvarką ir pan.
Darbo tikslas:
Norint aiškiai suprasti santykį tarp viešosios politikos ir administracinės teisės visų pirma reikia išsiaiškinti ir aptarti jų sąvokas ir funkcijas plačiau.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti viešosios politikos sampratą, rūšis.
2. Išsiaiškinti administracinės teisės sąvoką, esmę bei funkcijas.
Rašant darbą naudojami tiek Lietuvos: A. Raipos; A. Andriuškevičiaus tiek užsienio šalių autorių darbais: W. Parsons ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis39.23 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesoji politika ir administracine teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • I. Deviatnikovaitė
Pasidalink su draugais