Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinių nuobaudų rūšys (2)

Administracinių nuobaudų rūšys (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Administracinių nuobaudų esmė. Administracinių nuobaudų rūšys. Įspėjimas. Bauda. Atlygintinis daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis arba tiesioginis objektas, paėmimas. Daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis arba tiesioginis objektas, ir pajamų, kurios buvo gautos administracinio teisės pažeidimo padarymo, konfiskavimas. Piliečiui suteiktos specialiosios teisės atėmimas. Administracinis areštas. Nušalinimas nuo darbo (pareigų). Administracinių nuobaudų skyrimo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Administracinė nuobauda – tai teisinio poveikio priemonė, kurią taiko kompetentingi valstybės organai (pareigūnai), asmenims, padariusiems administracinį teisės pažeidimą.
Administracinėmis nuobaudomis saugoma teisėtvarka, užtikrinamas teisėtumas, ginami visuomenės ir valstybės interesai, viešoji ir valdymo tvarka, nuosavybė, piliečių teisės ir laisvės. Yra numatytos tokios administracinių nuobaudų rūšys: įspėjimas; bauda; atlygintinis daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis arba tiesioginis objektas, paėmimas; daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis arba tiesioginis objektas, ir pajamų, kurios buvo gautos administracinio teisės pažeidimo padarymo, konfiskavimas; suteiktos piliečiui specialiosios teisės atėmimas; administracinis areštas; nušalinimas nuo darbo (pareigų).
Administracinės nuobaudos yra nustatomos įstatymų. Pagrindinis teisės aktas, kuriame išvardytos nuobaudos, yra Administracinių teisės pažeidimų kodeksas. Tačiau administracinių nuobaudų, taikomų ir fiziniams asmenims, ir verslo subjektams, galima rasti įvairiuose, dažniausiai ūkinę – finansinę veiklą reglamentuojančiuose kituose įstatymuose.
Administracinės nuobaudos yra savarankiška administracinio teisinio poveikio priemonių rūšis. Jų paskirtis – kovoti su teisės pažeidimais.
Tiesioginę administracinių nuobaudų paskirtį ir tikslus nustato ATPK 20 straipsnis.(4, p.74) Jame sakoma: "Administracinė nuobauda yra atsakomybės priemonė, kuri skiriama administracinį teisės pažeidimą padariusiems asmenims nubausti bei siekiant auklėti, kad jie laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles, taip pat kad tiek pats teisės pažeidėjas, tiek ir kiti asmenys nepadarytų naujų teisės pažeidimų." (3, p.168)
Taigi administracinės nuobaudos yra teisinės atsakomybės priemonės, kurios skiriamos kaltiems asmenims, padariusiems administracinius teisės pažeidimus. Jos panašiai kaip ir kriminalinės bausmės, yra represinio, prievartinio pobūdžio sankcijos, kuriomis vykdoma specialioji ir bendroji teisės pažeidimų prevencija. Tai pirmiausia reiškia, kad administracinėmis nuobaudomis siekiama teisės pažeidėją nubausti. Kaltas asmuo, kuriam skirta administracinė nuobauda, priverstas patirti tam tikrų negatyvių, nemalonių padarinių. Būtent jis netenka tam tikrų teisių arba laisvių, arba materialinių vertybių, arba patiria kitokių teisių suvaržymų bei apribojimų ir pan. Pavyzdžiui, administraciniu areštu ribojama nubaustojo laisvė; už šiurkštų eismo taisyklių pažeidimą atimamos transporto priemonės vairavimo teisės; turto konfiskavimu arba bauda ribojamos materialinės vertybės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis26.18 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniu nuobaudu rusys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
Pasidalink su draugais