Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Vaiko raidos sutrikimai ir korekcijos

Vaiko raidos sutrikimai ir korekcijos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: išsiaiškinti kokios yra psichoterapijos rūšys. Psichoanalitinė psichoterapija. Istorija. Diagnozė ir jos reikšmė psichoanalitinėje terapijoje. Pradinis pokalbis. Psichoterapijos procesas. Svarbiausi psichoterapijos proceso komponentai. Terapinės procedūros. Universalios terapinės procedūros. Korekcinę emocinę patirtį skatinančios procedūros. Palaikomosios terapijos procedūros. Įžvalgą skatinančios terapijos procedūros. Psichoterapijos etapai. Kognityvinė ir elgesio terapija. Istorija. Kognityvinė terapija. Pirmojo terapijos seanso struktūra. Rekomenduojama pirmojo seanso struktūra, apimanti šiuos tikslus. Antrojo ir tolimesnių seansų struktūra. Terapijos pabaiga ir atkryčių prevencija.Kognityvinės terapijos metodai. Eksperimentinis metodas. Neadaptyvių minčių atpažinimas. Blanko užpildymas. Atsitraukimas ir decentracija. Išvadų pagrindimas. Taisyklių keitimas. Bendroji strategija. Egzistencinė psichoterapija. Istorija. Geštaltinė psichoterapija. Psichologinės sveikatos sutrikimai. Geštaltinės psichoterapijos metodai. Išraišką skatinantys darbo metodai. Skiriamos 3 išraišką skatinančios metodų grupės. Integracijos metodai. Slopinamieji darbo metodai. Darbas su sapnais. Simbolių naudojimas. Piešimas. Geštaltinės psichoterapijos procesas. Humanistinė psichoterapija. Istorija. Psichodrama. Psichinė sveikata. Psichodramos metodo sudedamosios dalys. Kitos psichoterapijos mokyklos. Išvados.

Ištrauka

Psichoterapija, tai gydymas kompleksiniu psichiniu poveikiu. Gydomi visi psichiniai žmogaus procesai, ypač emocijos, mąstymas, savimonė. Psichoterapeutas naudoja specialias technikas ir metodus. Psichoterapijos sėkmę lemia psichoterapeuto ir paciento psichoterapinis kontaktas, pagrįstas abipuse pagarba, pasitikėjimu, draugišku bendravimu (Psichologijos žodynas, 1993).
Istoriškai psichoterapijos pradžią reikėtų sieti su pačia gydymo pradžia, nes pirmykštėje medicinoje žmogus buvo suvokiamas kaip neatskiriama gamtos ir visų jos apraiškų dalis. Minėtos medicinos profesionalai - šamanai, burtininkai, žyniai – daugelyje pasaulio regionų praktikuoja ligi šiol ir kreipia didelį dėmesį į žmogaus santykius su aplinkiniais, genties autoritetais, dievais ir dvasiomis, šių santykių sutrikime įžvelgia ir reikšmingas sveikatos sutrikimo priežastis (Laurinaitis, Milašiūnas (sud.), 2008).
Jau apie 2000 metų Europoje vyraujanti krikščionybė laikė savo pareiga rūpintis žmonių dvasine sveikata. Ligi šiol bažnyčios rūpestis dvasine žmonių sveikata tebėra svarbi jos užduotis, tačiau tos sveikatos pagrindas yra labai aiškiai apibrėžta moralinių ir elgesio vertybių sistema. Tai reikštų, kad šių vertybių neišpažįstančiam žmogui bažnyčios pagalba neprieinama (Laurinaitis, Milašiūnas (sud.), 2008).
Medicininės psichoterapijos pradininku Europoje reikia laikyti žymų austrų gydytoją F.A.Mesmerą (1734 - 1815), kuris XVIII a. pabaigoje pradėjo gydyti savo pacientus nuo įvairių ligų hipnoze (tuomet ji vadinta "dvasinio magnetizmo" vardu) ir išgarsėjo visoje Europoje.
Nors psichoterapijos užuomazgų galime aptikti jau minėtu šamanizmo laikotarpiu, o sistemiškesnę psichoterapijos praktiką – IX a. Bagdade, Vakarų pasaulio gyventojai į žmones, turinčius psichikos negalią ar psichologinių sunkumų, žvelgė moralinių suvaržymų apakinti, manydami, jog Dievo bausmę tegali lydėti dar viena, tik šįkart žmogaus bausmė. Todėl iki XVIII a. negalime tikėtis išvysti ką nors panašesnio į vientisą psichoterapijos sistemą. O ir po to žmonijai dar ilgai teko tenkintis primityviomis biofizinėmis priemonėmis psichikai veikti, nė nesvajojant apie kokią nors psichosocialinę pagalbą.
Tačiau apie 1900-uosius, nepaisydamas galingo antagonizmo, pirmąją psichoterapijos mokyklą – psichoanalizę – sukūrė Vienos neurologas Sigmundas Freudas (Laurinaitis, Milašiūnas (sud.), 2008).
TIKSLAS: išsiaiškinti kokios yra psichoterapijos rūšys.
UŽDAVINIAI:
1. Išsiaiškinti kokia chronologine seka kūrėsi psichoterapinės mokyklos.
2. Išsamiau aprašyti bent po vieną kiekvienos psichoterapinės mokyklos psichoterapiją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Dydis45.75 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiko raidos sutrikimai ir korekcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 27 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • prof. habil. dr. V. Gudonis
Pasidalink su draugais