Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Jaunystės ir brandaus amžiaus psichologinė analizė

Jaunystės ir brandaus amžiaus psichologinė analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Jaunystės ir brandaus amžiaus samprata. Asmenybės vystymasis, brendimas. Jaunystės amžiaus vystymosi užduotys ir sunkumai. Vedybos. Vaikų gimdymas, auginimas. Gyvenimo stilius. Brandaus amžiaus užduotys ir sunkumai. Asmenybės brandos kriterijai. Jaunystės ir brandaus amžių palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Raidos psichologai iki pastarųjų dešimtmečių labai mažai dėmesio skyrė suaugusio žmogaus raidai, šio amžiaus psichologinėms ypatybėms. Daugelio dėmesys buvo sutelktas kūdikystės, vaikystės, bei paauglystės amžiaus tarpsniams. Šiuo metu jauno ir brandaus amžiaus žmogaus gyvenimo periodas pradedamas tirti sparčiau. (Žukauskienė R., 1998).
Visuomenėje vyksta dideli ekonominiai, politiniai bei socialiniai pokyčiai ir su jais susiję nauji iššūkiai žmogui. To pasekoje yra patiriama vis daugiau streso, įtampos ir nerimo. Ypač sunku prisitaikyti jaunystės amžių išgyvenantiems asmenims - reikia įsitvirtinti gyvenime, profesijoje, susikurti sąlygas gyventi šeimyninį gyvenimą, gimdyti bei auginti vaikus, bei prisiimti socialinius vaidmenis. Tai nepadarius kyla daugybe problemų - žmogus išgyvena stresą, baimę, nepasitikėjimą savimi bei kitais. Kuo toliau į brandą tuo labiau žmonės pradeda apmastyti savo gyvenimą, išgyvena sunkią viduramžio krizę, turi prisitaikyti prie fizinio silpnėjimo, pradeda galvoti apie mirtį, išgyvena sutuoktinio netektį. Visa tai gali labai neigiamai paveikti bręstančią asmenybę jeigu ji nesugeba tinkamai susidoroti su iškilusiomis problemomis. Sociaslinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis 2006 m. padaugėjo pagyvenusių žmonių, gavusių įvairias socialines paslaugas dienos centruose. 2006 m. juose lankėsi 14,9 tūkst. pagyvenusių žmonių, tai 1,8 karto daugiau nei 2005 m.
"Ryšiuym su pereinamuosju laikotarpiu iš totalitarinės sistemos į atvirą demokratišką visuomenę padaugėjo žmonių, nepajėgiančių spręsti savo socialinių, materialinių bei psichologinių problemų ir dėl to atsiduriančių visuomenės dugne. Įvairių paskaičiavimų duomenimis, skurdas yra apėmęs iki 40 procentų gyventojų". http://www.rvpl.lt/Dokai/Puro_str.doc
Suaugusiojo žmogaus psichologinių ypatybių analizė, bei sukaupta patirtis atliekant įvairiausius tyrimus ar mokslinius darbus gali kiekvienam iš mūsų padėti pasinaudoti turimomis galimybėmis ir išvengti ne naudingų situacijų, bei netinkamo gyvenimo būdo. Gal būt mums tai padėtų bendrauti ir suprasti tiek kitus žmones, tiek save. Bet kuriuo atveju atsiveria naujos galimybės gyventi visavertiškesnį gyvenimą.

Tikslas: Atskleisti jaunystės ir brandaus amžiaus psichologinius ypatumus.
Uždaviniai:
1. Apibūdinti jaunystės ir brandaus amžiaus sampratą.
2. Išryškinti problemas kylančias jaunystės ir brandos amžiuje.
3. Palyginti jaunystės ir brandos amžiaus psichologinius ypatumus.
Objektas: psichologinė analizė ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Dydis31.55 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunystes ir brandaus amziaus psichologine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Lekt.. R. Borisova
Pasidalink su draugais