Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Diskriminacija darbe

Diskriminacija darbe

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Diskriminacija darbe dėl rasės ar tautybės. Diskriminacija darbe dėl lyties. Diskriminacija darbe dėl amžiaus ar negalios. Diskriminacija darbe dėl seksualinės orientacijos. Išvados.

Ištrauka

Diskriminacija yra kai dėl rasės ar tautinės kilmės, religijos ar įsitikinimų, negalios, amžiaus ar lytinės orientacijos su vienu žmogumi elgiamasi ne taip palankiai, negu su kitu tokioje pačioje situacijoje. Tiesioginės diskriminacijos pavyzdys gali būti skelbimas apie laisvą darbo vietą, kuriame nurodoma neįgaliesiems arba vyresniems negu 35 metų amžius nesikreipti. Tačiau kasdieniniame gyvenime diskriminacija yra kur kas subtilesnė. Ši atsiranda tada, kai akivaizdžiai neutrali nuostata, kriterijus ar praktika pakenkia žmonėms rasiniu ar tautiniu pagrindu, dėl religijos ar įsitikinimų, negalios, amžiaus ar seksualinės orientacijos, išskyrus tuomet, kai praktika gali būti objektyviai pateisinta įstatymais pagrįstu tikslu. Netiesioginės diskriminacijos pavyzdys gali būti darbdavio reikalavimas, kad visi kandidatai į laisvą darbo vietą laikytų kalbos egzaminą, net jei ta kalba nebūtina konkrečiam darbui. Egzaminas gali atmesti tuos žmones, kuriems reikalaujama kalba nėra gimtoji.
Šiame darbe ir panagrinėsiu, dėl ko gali būti diskriminuojami asmenys darbuose ir ar gali ką nors padaryti darbdaviai, kad ši situacija pasikeistų.

Įstatymas išdėsto keturias rasinės diskriminacijos rūšis:
• Tiesioginė diskriminacija.
• Netiesioginė diskriminacija
• Persekiojimas
• Išpuoliai

Dabar trumpai apie kiekvieną iš diskriminacijos rūšių trumpai.

Tiesioginė diskriminacija pasireiškia tuo, kad vienas asmuo arba organizacija elgiasi su mažesne pagarba, negu jis ar ji elgiasi (ar elgtųsi) su kitais žmonėmis tokiomis pat aplinkybėmis. Tokios tiesioginės diskriminacijos pavyzdžiu galėtų būti toks atvejis, kai atvykęs žmogus nėra aprūpinamas darbu vien dėl to, kad jis ar ji priklauso rasinei grupei. Kitas panašus atvejis galėtų būti, kai azijietis yra neįleidžiamas į parduotuvę, barą ar klubą. Asmens izoliacija rasiniu pagrindu irgi galėtų prilygti diskriminacijai.
Netiesioginė diskriminacija

Netiesioginė diskriminacija pasitaiko ten, kur tiekimas, vertinimo pagrindai ar nusistovėjusi tvarka netaikomi lygiomis teisėmis kiekvienam žmogui. Tai sukelia nepatogumus tam tikrai rasinei grupei ir yra grindžiami rasiniu pagrindu Tokie pavyzdžiai yra: kai žmogus, kuris nemoka angliškai, negali gauti reikiamo aptarnavimo ir paslaugų, nes darbdavys ar aptarnavimo sferos darbuotojas. atsisako atvesti vertėją. Migrantai darbininkai, norėdami išsinuomoti ar įsigyti būstą, be vertėjo to padaryti negali taip pat. Pastarųjų situacijų sukelti nepatogumai, negali būti pateisinami. Šios situacijos yra vienos iš tiesioginės diskriminacijos formų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis29.14 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diskriminacija darbe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-05-25 IP: 188.69.211.42
    anatrump sako

    taip,buvo naudingas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą