Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių samprata ir rūšys

Baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių samprata ir rūšys

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių sudėtis. Baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių rūšys. Nukentėjusio sutikimas. Pateisinama profesinė ar ūkinė rizika. Mokslinis eksperimentas. Įsakymo vykdymas. Profesinių pareigų vykdymas. Būtinoji gintis ir jos teisėtumo sąlygos. Tariamoji gintis. Asmens, įtariamo padarius nusikalstamą veiką, sulaikymo samprata ir teisėtumo sąlygos. Išvados.

Ištrauka

Visi žinome, kad būtini nusikalstamos veikos požymiais yra veikos pavojingumas viešpataujančiai vertybių sistemai (baudžiamojo įstatymo ginamoms vertybėms) ir veikos priešingumas baudžiamajai teisei (baudžiamajam įstatymui). Tačiau gyvenime dažnai būna taip, kad nusikalstamą veiką išoriškai priminantis žmogaus elgesys nebaudžiamas. Tad kyla klausimas, kodėl taip yra? Juk vertindami tokį žmogaus poelgį galime teigti, kad jis atitinka visus būtinus konkrečios nusikalstamos veikos sudėties požymius.
Kita vertus, jei mes pasistengsime įdėmiau panagrinėti tokį žmogaus elgesį, tai pastebėsime, kad jis, skirtingai nei nusikalstamas elgesys, yra socialiai naudingas. O jei taip yra, tai jis nieku gyvu negali būti pripažintas nusikalstamu. Prie šios išvados prieina bene kiekvienas autorius, kuris nagrinėja šią problemą. Tačiau nesutarimai tarp mokslininkų vis vien egzistuoja. Nesutarimų priežastis – nuomonių įvairovė dėl baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių rūšių.
Vieni autoriai teigia,kad prie baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių reikia priskirti: teisėtą įsakymo vykdymą, tarnybinių ar profesinių pareigų vykdymą, savo teisės įgyvendinimą, privertimą paklusti, savanorišką atsisakymą pabaigti nusikalstamą veiką, nukentėjusiojo sutikimą, mažareikšmę veiką, įstatymo pasikeitimą, socialinės ar politinės padėties pasikeitimą, nuosprendžio vykdymo ir patraukimo baudžiamojon atsakomybėn senaties terminus, fizinę prievartą, nenugalimos jėgos poveikį, būtinąją gintį ir būtinąjį reikalingumą. Kiti mokslininkai nelinkę taip plačiai žvelgti į šią problemą, todėl prie nagrinėjamų aplinkybių priskiria tik būtinąją gintį ir būtinąjį reikalingumą. Akivaizdu, kad tiek viena, tiek kita pozicijos gali būti kritikuojamos. Vertinant pirmąją, galima teigti, kad pagrindinė baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių rūšių gausos priežastis tai, kad nesilaikoma baudžiamojoje teisėje nustatytos terminijos. Šie autoriai nemano esant reikalingu skirti baudžiamąją atsakomybę šalinančias aplinkybes ir aplinkybes, neleidžiančias asmenį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar vykdyti jam bausmę ir t.t. Jie tvirtai įsitikinę, kad visos šios aplinkybės - tai baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis22.73 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamaja atsakomybe salinanciu aplinkybiu samprata ir rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Vygintas Šliauteris
Pasidalink su draugais