Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinių ypatybių ir laikysenos palyginimas priklausomai nuo judesių korekcijos ugdymo ikimokyklinėse įstaigose

Ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinių ypatybių ir laikysenos palyginimas priklausomai nuo judesių korekcijos ugdymo ikimokyklinėse įstaigose

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Bakalauro darbo santrauka. Įvadas. Ikimokyklinio amžiaus vaikų psichomotorinė raida ir ugdymas. Ankstyvosios reabilitacijos tarnybų (ART) tinklo kūrimasis ir jos samprata. Ankstyvosios reabilitacijos tarnybų (ART) funkcijos ir bendradarbiavimo veikla. Ikimokyklinio amžiaus vaikų motorinė raida ir judesių korekcija. Vaikų motorinė raida. Fizinis vaikų ugdymas. Kūno laikysena ir jos sutrikimai. Plokščiapėdystė ir jos profilaktika. Tyrimo analizė ir apibendrinimas. Tyrimo metodika. Tyrimo dalyviai. Tiriamųjų imties charakteristika. Laikysenos palyginimas priklausomai nuo judesių korekcijos ugdymo ikimokyklinėse įstaigose. Fizinių ypatybių palyginimas priklausomai nuo judesių korekcijos ugdymo ikimokyklinėse įstaigose. Ankstyvoji reabilitacija pirmaisiais vaiko gyvenimo metais. Išvados.

Ištrauka

Vaikystė – tai asmenybės formavimosi psichinių ir fizinių galių plėtotės laikotarpis. (Adaškevičienė, 1994 ). Bobrovos ( 1997 ) teigimu, tai brangus ir negrįžtamai prabėgantis laikas, kai vaikai sparčiai auga ir bręsta. Anot autorės, kad tik kūno kultūra teikia galimybę patirti išlavinto, stipraus ir sveiko organizmo, kūno ir judesių grožio džiaugsmą, sudaro sąlygas ugdyti fizinę bei dvasinę savo ištvermę.
Adaškevičienės ( 2004 ) požiūriu, mažo vaiko sveikata priklauso ne tik nuo genetinių veiksnių, gyvenimo sąlygų, mitybos, bet ir nuo sveikatos ugdymo šeimoje, vaikų darželyje ir mokykloje, nuo higienos sąlygų ir gyvenimo būdo. Jos teigimu laikysenos ugdymas užimą svarbią vietą šiuolaikinėje ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų sveikatos ugdymo sistemoje. Satkunskienė ir Vasiliauskas ( 1997 ) pažymi, kad taisyklinga laikysena sudaro prielaidas ne tiktai geram fiziniam išsivystymui, bet ir optimaliai atskirų organų ir sistemų veiklai. Pasak, Gailiūnienės ir Kontvainio ( 1994 ), kad vaikams iki 6 – 7 gyvenimo metų raumenys dar nepakankamai išsivystę, silpni, todėl vaikai dažnai priimą netaisyklingą pozą.
Dar vienas dažnai pasitaikantis motorikos sutrikimas ikimokyklinio amžiaus vaikams - plokščiapadystė. " Pėda – tai mūsų kūno "pamatai ", atrama. Todėl bet kokie pakitimai " pamatuose " atsiliepia " aukštuose " – vaiko laikysenoje ir viso organizmo formavimesi ".
( Daugėlaitė, 1996, p. 23 ).
Išnagrinėjus nemažai literatūros neradau informacijos, kuri parodytų, koks yra judesio korekcijos mokytojo poveikis vaikams, turintiems laikysenos sutrikimų ir nepakankamai išlavėjusias fizines ypatybes.
Tai ir paskatino imtis šio tyrimo, kuriame formuluojamas toks temos aktualumas: kasmet vis daugėja ikimokyklinio amžiaus vaikų turinčių laikysenos sutrikimų ir silpnas fizines ypatybes. Laikysenos ir fizinių sutrikimų silpnumą lemia kasdienis vaikų gyvenimas: vis ilgesnis laiko praleidimas prie televizoriaus ekrano, žaidžiant kompiuteriu ir mažiau aktyviai judant. Daugelis autorių teigia, kad kuo anksčiau sutrikimai bus pastebėti, nustatyti ir pradėti gydyti, tuo geresni bus rezultatai. Todėl jau daugumoje darželių dirba judesio korekcijos mokytojai, kurie stengiasi padėti vaikams turintiems šių sutrikimų. Temos aktualumas įgalino iškelti tikius probleminius klausimus:
1. Ar yra judesio korekcijos mokytojo įtaka ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, norint sumažinti laikysenos sutrikimus ir pagerinti fizines ypatybes, lyginant su įstaigomis, kuriose nėra judesio korekcijos mokytojo.
2. Nustatyti vaikų raidą pirmaisiais gyvenimo metais ir Ankstyvosios reabilitacijos lankomumą.
Problema ir aktualumas leido apibrėžti tyrimo objektą - laikyseną, fizines ypatybes ir anketinė apklausa.
Tyrimo objektas sąlygojo šio tyrimo tikslą – ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinių ypatybių ir laikysenos palyginimas priklausomai nuo judesių korekcijos ugdymo ikimokyklinėse įstaigose.
Siekiant pagrindinio tikslo, buvo keliami šie uždaviniai:
1. Apibrėžti ankstyvosios reabilitacijos sampratą ir išanalizuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų motorikos raidą ir sutrikimus.
2. Ištirti asimetrinės kūno laikysenos paplitimą tarp Šiaulių miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų.
3. Ištirti fizines ypatybes.
4. Apklausti tėvus pateikiant anketą, apie vaiko raidą pirmaisiais gyvenimo metais.
Tyrimo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Testavimas.
Laikysenos tyrimas.
Fizinių ypatybių testavimas.
3. Anketinė apklausa.
Tyrimo dalyviai.
Tyrimas vyko nuo 2006 metų spalio mėnesio iki 2007 metų sausio mėnesio. Buvo pasirinkti Šiaulių miesto darželiai: " Varpelis ", " Pasaka", " Logopedinis darželis", " Trys nykštukai " ," Žiogelis ", " Ežerėlis". Tyrime dalyvavo 246 vaikai, 119 mergaičių, 127 berniukai, kurių amžius buvo 4 – 7 metai.
Bakalauro darbo struktūra. Šį bakalauro darbą sudaro: santrauka lietuvių kalba, įvadas, 3 skyriai, išvados, naudotos literatūros sąrašas ( 60 šaltinių ), piedai. Tyrimo duomenis iliustruoja 25 paveikslai. Prieduose pateikiama: laikysenos ir fizinių ypatybių testavimas, anketa, pratimai laikysenos ir plokščiapėdystės profilaktikai, taisyklingos, apvalios ir plokščios nugaros paveikslai. Darbo apimtis 40 puslapiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos diplominis darbas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Dydis491.8 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ikimokyklinio amziaus vaiku fiziniu ypatybiu ir laikysenos palyginimas priklausomai nuo judesiu korekcijos ugdymo ikimokyklinese istaigose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Diplominiai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. dr. D. Mockevičienė
Pasidalink su draugais