Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Medicina>Ligos ir traumos>Stuburo iškrypimų tyrimas mokykloje

Stuburo iškrypimų tyrimas mokykloje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

13-14 m. amžiaus paauglių stuburo iškrypimai Vilniaus jėzuitų gimnazijoje. Įvadas. Literatūros apžvalga. Stuburo sandara. Stuburo iškrypimai. Jų klasifikacija. Skoliozės požymiai. Ydinga laikysena. Stuburo iškrypimus lemiantys veiksniai. Profilaktinės priemonės. Darbo tikslas ir uždaviniai. Tyrimų medžiaga ir metodika. Darbo rezultatai ir jų analizė. Išvados. Santrauka. Darbas iliustruotas grafikais.

Ištrauka

Labai svarbu turėti sveiką stuburą ir mokėti jį apsaugoti nuo įvairių stuburo ligų. Dabar dauguma moksleivių žino, kad netaisyklingai sėdėdami ar nešdami kuprines gali pakenkti savo stuburui. Tačiau vos keli daro ką nors, kad to išvengtų.
Mums, kaip moksleivėms labai aktuali stuburo iškrypimų tema, todėl pasirinome šią projektinio darbo temą. Žinoti skoliozės ar ydingos laikysenos priežastis labai svarbu, norint užkirsti tam kelią. Būtent todėl norėjome kuo daugiau apie tai sužinoti ir ištirti kiek ir kokio amžiaus vaikų Vilniaus jėzuitų gimnazijoje turi šias problemas.
Dėkojame mūsų darbo vadovei mokytojai Jolantai Jakšienei už pasiūlytą darbo temą, kantrybę, patarimus ir pastabas.


Žmogaus stuburas yra sudėtinga struktūra, kurios svarbiausia funkcija — apsaugoti nugaros smegenis ir perduoti apkrovą nuo galvos ir liemens link dubens. Kiekvienas iš 24 slankstelių, sąnariais sujungtas su gretimais, gali atlikti judesius trijose plokštumose. Stuburas stabilumą išlaiko dėl tarpslankstelinių diskų ir juosiančių stuburą raiščių ir raumenų.
Slankstelyje galima išskirti tris pagrindines funkcines dalis. Slankstelio kūnui būdingiausia paramos funkcija, jis laiko kūno masę. Lankas — nugaros smegenų apsauginė dalis, o ataugos yra labai reikšmingos judėjimui, nes sudaro svertus. Kiekvienos stuburo dalies slanksteliai yra saviti. Slankstelių kūnai didėja iki kryžkaulio, iki tos vietos, kur viso kamieno masė perkeliama ant kojų. Žemiau nuo dubens lanko slanksteliai staiga mažėja.
Tarpslanksteliniai diskai, kurie išlaiko ir paskirsto apkrovą ir sulaiko nuo pernelyg didelės amplitudės judesių, turi didelę mechaninę ir funkcinę reikšmę. Tarpslanksteliniai diskai — tai skaidulinės kremzlės plokštelės. Skiriamos 2 disko dalys: minkštiminis branduolys ir skaidulinis žiedas. Minkštiminį branduolį sudaro į drebučius panaši masė, kurią supa tvirtas išorinis dangalas — skaidulinis žiedas, sudarytas iš skaidulinės kremzlės. Šią kremzlę sudaro susikryžiavę stambūs kolageno skaidulų pluoštai. Tokia struktūra leidžia skaiduliniam žiedui atlaikyti dideles lenkimo ir sukimo apkrovas. Tarpslankstelinio disko paviršių dengia plona hialininės kremzlės plokštelė, jungianti diską su slankstelio kūnu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLigų ir traumų referatas
KategorijaMedicina >  Ligos ir traumos
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Dydis891.62 KB
Švietimo institucijaVilniaus jėzuitų gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stuburo iskrypimu tyrimas mokykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus jėzuitų gimnazija / 9 Klasė/kursas
  • Jolanta Jakšienė
Pasidalink su draugais